Oświęcimianka w głównej roli

Andrzej Rzycki  |   Hokej  |   25 września 2023 16:52

Wychowanka UKHK Unii i rodowita oświęcimianka – Kamila Wieczorek zdobyła aż pięć punktów do klasyfikacji kanadyjskiej w starciu ligi hokeja kobiet Kojotek z Janowa z zespołem unitek.

Była pierwszoplanową postacią meczu i poprowadziła swój zespół do okazałego zwycięstwa

Nie są to jednak dobre wiadomości dla kibiców biało-niebieskich. Kamila Wieczorek zdecydowała się bowiem na transfer z Oświęcimia do Janowa i w tym sezonie broni barw Kojotek Naprzodu.

W meczu z UKHK Unią Kamila Wieczorek świetnie współpracowała w pierwszym ataku z młodziutką Małgorzatą Zakrzewską, która również zaliczyła pięć punktów do klasyfikacji kanadyjskiej za trzy gole i dwie asysty.

Ślązaczki otworzyły wynik już po 17 sekundach gry

Swoją dominację w pierwszej tercji potwierdziły w sumie czterema trafieniami. W drugich 20 minutach oświęcimianki nawiązały walkę z rywalkami.

Bramkę Kojotek odczarowała Anna Kot, a przy stanie 5:1 gola strzeliła najlepsza snajperka UKHK Unii – Joanna Strzelecka. W trzeciej tercji janowianki dorzuciły jeszcze dwa gole, wygrywając ostatecznie 8:2.

Kojotki zajmują pierwsze miejsce w tabeli z kompletem punktów

KHK Unia jest siódma. Biało-niebieskie w pięciu meczach uzbierały sześć „oczek”. Kolejne spotkanie oświęcimianki rozegrają dopiero 7 października. W hali lodowej przy ulicy Chemików będą gościły tyskie Atomówki.

Kojotki Naprzód Janów – UKHK Unia Oświęcim 8:2 (4:0, 2:2, 2:0)

Bramki: 1:0 Sylwia Łaskawska 0.17, 2:0 Małgorzata Zakrzewska (Kamila Wieczorek) 3.14, 3:0 Kamila Wieczorek (Małgorzata Zakrzewska) 6.10, 4:0 Weronika Huchel (Jadwiga Jankowska) 12.54, 4:1 Anna Kot 29.26, 5:1 Nikola Wencel (Karolina Churas, Jadwiga Jankowska) 32.04, 5:2 Joanna Strzelecka (Anna Kot) 32.34, 6:2 Małgorzata Zakrzewska (Kamila Wieczorek) 36.47, 7:2 Kamila Wieczorek (Małgorzata Zakrzewska) 48.37, 8:2 Małgorzata Zakrzewska (Kamila Wieczorek, Joanna Pawlok) 55.24. Kary: 16 i 8 minut.

UKHK Unia: Anna Pieczyk – Aleksandra Langner, Michalina Langner, Anna Zaborska, Katarzyna Zaborska, Karolina Makuch – Anna Kot, Joanna Strzelecka, Magdalena Piankrat, Sandra Piotrowska, Oliwia Smółkowska – Wiktoria Chałupka, Maja Walkowicz, Gabriela Matyszkiewicz, Lena Olearczyk , Karolina Fikrtova. Trener: Wojciech Stachura.