KH GKS Tauron wyszedł na prowadzenie w serii

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   21 lutego 2019 23:48

W trzecim meczu ćwierćfinałów play-off KH GKS Tauron Katowice wygrał z KS Unia Oświęcim 6:3. Drużyna ze Śląska  prowadzi w serii. Kolejny mecz w niedzielę w Oświęcimiu.

Mecz zaczął się dobrze dla Unii. Z dalsza uderzy König. Tor lotu gumy zmienił Trandin. Klub z Oświęcimia wyszedł na prowadzenie, ale później inicjatywę przejęli gospodarze.

W 6. minucie Lakkonen dobił strzał Łopuskiego i był remis. Niecałe dwadzieścia sekund później na prowadzenie swój zespół wyprowadził Pasiut. W 13. minucie zawodnicy z Katowic przeprowadzili kontrę, po tzw. setce Unii. Bardzo dobrą dwójkową akcję Strzyżowski – Urbanowicz celnym strzałem wykończył ten drugi. W pierwszej tercji padł jeszcze jeden gol dla ekipy. Laakkonen wyjechał zza bramki i dograł do Jyrkkiö , a ten uderzył mocno i precyzyjnie z klepy.

W drugiej tercji były różne fazy. Unia grała cztery razy z przewaga jednego zawodnika. Za czwartym razem wykorzystała ten fakt. Z prawego bulika krążek przed bramkę wrzucił Tabaček. Bramkarz wpuścił odbitą od innego hokeisty gumę do siatki.

Trzecia część meczu rozpoczęła się od dobrej gry Unii. W 43. minucie Trandin podał wzdłuż bramki do Przygodzkiego, który stał sam przed bramką. Były zawodnik Orlika stał sam przy bramce i dopełnił formalności. Biało – niebiescy starał się pójść za ciosem, jednak popełniali błędy.

W 46. minucie za bramką Unii podaniami wymienili się Wronka i Pasiut. Potem gumę otrzymał Łopuski i pokonał Fikrta. Ten sam zawodnik zmienił tor lotu krążka po uderzeniu Jassa i ustalił wynik meczu.

Czwartek 21 lutego Tauron KH GKS Katowice – Unia Oświęcim 6:3 (4:1, 0:1, 2:1)
Bramki: 0:1  Trandin – König (0.50), 1:1  Laakkonen – Łopuski – Jass (5.40), 2:1 Pasiut – Malasiński – Wronka (5.58), 3:1 Urbanowicz – Strzyżowski – Sawicki (12.57), 4:1 Jyrkkiö – Laakkonen – Rohtla (5/4)(17.45) , 4:2 Tabaček – Vehmanen – Przygodzki  (5/4)(36.53), 4:3 Przygodzki – Trandin (43.14), 5:3 Łopuski – Wronka – Pasiut (5/4)(46.17), 6:3 Łopuski – Jass -Laakkonen (48.50).

Składy
KH GKS Tauron Katowice: Lindskoug – Jyrkkiö (2), Tuhkanen, Łopuski, Rohtla, Laakkonen – Jass (4), Čakajík, Wronka, Pasiut, Malasiński – Tomasik (2), Skokan (2), Fraszko, Starzyński, Jaszyn (2) – Urbanowicz, Sawicki, Strzyżowski. Trener: Tom Coolen.

KS Unia Oświęcim: Fikrt – Vehmanen (2), Šaur, Tabaček, Kiilholma, Themár (2) – Bezuška (2), König, Adamus (2), Trandin, Przygodzki – Paszek, Maciejewski, Piotrowicz, Daneček, S. Kowalówka (2) – Malicki, Wanat, Gruszka. Trener: Witold Magiera.

Stan rywalizacji 2:1.