Juniorzy UKH Oświęcim mistrzami Polski – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   18 marca 2018 23:46

Juniorzy UKH Unia Oświęcim zdobyli mistrzostwo Polski w swojej kategorii. Zawody finałowe odbyły się w Jastrzębiu.
W pierwszym meczu grupowym Unia przegrała z gospodarzem turnieju 1:2. Jastrzębianie wygrali również z MOSM Tychy (8:3). Spotkanie tyszan z oświęcimianami, było rywalizacją o awans do półfinału. W meczu z MOSM Tychy Unia wygrywała już 5:0. Potem jednak przyszło rozluźnienie. Wykorzystali to zawodnicy zespołu ze Śląska i doprowadzili do stanu 6:5. Końcówka należała jednak do Unii, która wygrała mecz 9:5.

Faza grupowa:
JKH GKS Jastrzębie – UKH Unia Oświęcim 2:1
JKH GKS Jastrzębie – MOSM Tychy 8:3
UKH Unia Oświęcim – MOSM Tychy 9:5

Bardzo dużo działo się w półfinale. Częste bramki, częste zmieniający się wynik – to cechowało Unię. Pierwszą tercję wygrali 3:0. Z drugiej schodzili przegrywając 3:4. W kolejnej fazie meczu rywalizacja była zacięta. 40 sekund przed końcem gola zdobył  Brynkus.

Półfinały:
UKH Unia Oświęcim – Polonia Bytom 7:6
JKH GKS Jastrzębie – UKS Zagłębie Sosnowiec 8:0

Po golach Klocek, Huziora i Magiery Unia prowadziła 3:0 po pierwszej tercji. Druga część była remisowa w trzeciej gospodarze zawodów zbliżyli się na jedną bramkę. Reprezentanci Małopolski Zachodniej dowieźli jednak zwycięstwo do końca.

Finał:
JKH GKS Jastrzębie – UKH Unia Oświęcim 4:5 (0:3, 2:2, 2:0)
Bramki: 0:1 Klocek – Olchawski – Magiera (5/4) (8.22), 0:2 Huzior – Kamieniecki 12.46, 0:3 Magiera – Brynkus (13.13), 0:4 Prusak – Flasz (5/4) (22.34),  1:4 Pacoń – Jarosz – Blanik (23.50), 1:5 Brynkus (27.07), 2:5 Misterkiewicz – Pelaczyk – J. Sołtys (31.43),  3:5 Jarosz – Paś (5/3) (46.38),  4:5 Pelaczyk – Jarosz (55.05).

JKH GKS Jastrzębie: Miarka (od 51.Załucki) – Frojda, Kalus, Pacoń, Jarosz, Blanik – Michałowski, Wywiał, Kapusta, Paś, Pelaczyk – Gruszczyk, Witas, J. Sołtys, Wałęga, Misterkiewicz – Cieśla, Antoni Kot, Płachetka, Borowiak, Wróblewski. Plus w zasadniczym Wątor.

UKH Unia Oświęcim: Lipiński – Noworyta, P. Sołtys, Magiera, Flasz, Prusak – Kaminiecki, Adam Kot, Worwa, Kamiński, Huzior – Yavorsky, Klocek, Krynicki, Brynkus, Olchawski – Rudek, Wojtarowicz,Rabęda, Jarnot, Szymeczko.