Druga porażka z rzędu, czyli Car triumfuje w Oświęcimiu – FOTO

Redakcja eFO  |   Hokej  |   22 października 2022 01:04

Biało-niebiescy ulegli dziś na własnym lodzie tyskiemu GKS-owi 2:5. Trójkolorowym udał się zatem rewanż za wcześniejszą porażkę w Tychach.

Były trener Unii – Andriej Sidorenko, który dziś prowadzi tyszan, znowu miał zatem swoje chwile radości na lodowisku przy ulicy Chemików.

Oświęcimianie przegrali z Tychami i była to ich druga porażka z rzędu. Przypomnijmy, iż we wtorkowym spotkaniu rozegranym awansem z JKH GKS Jastrzębie wicemistrzowie Polski minimalnie ulegli rywalom 0:1. Dziś punkty znowu pojechały na Śląsk.

Goście otworzyli wynik, mając o jednego zawodnika więcej na lodzie. Re-Plast Unia odpowiedziała w drugiej tercji, kiedy Krystian Dziubiński „po profesorsku” ograł tyskiego golkipera. Po kontrze tyszanie odzyskali prowadzenie, a na 1:3 w 33 minucie podwyższył Bartłomiej Jeziorski.

Biało-niebiescy „złapali kontakt” po trafieniu Teddy da Costy z pierwszego krążka w liczebnej przewadze. Na 20 sekund przed końcem drugiej tercji w „okienko” wypalił jednak Roman Szturc i GKS znowu miał dwa gole zaliczki.

Na 150 sekund przed końcową syreną trener Nik Zupanćić wycofał bramkarza i gospodarze byli bliscy kolejnego „kontaktu”. Krążek nie chciał jednak wpaść do tyskiej świątyni. Na sekundę przed końcem „kropkę na i” strzałem do pustej bramki postawił Christian Mroczkowski. Kolejnym rywalem oświęcimian będzie w niedzielę Comarch Cracovia. To spotkanie odbędzie się w Krakowie.

W  pozostałych meczach XIV kolejki PHL:

Tauron Podhale Nowy Targ – KH Energa Toruń 2:6 (0:2, 1:1, 1:3)

GKS Katowice – Comarch Cracovia 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Zagłębie Sosnowiec – Ciarko STS Sanok 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)

Bramki: 0:1 Jeziorski (Bukowski) 8.38, 1:1 Dziubiński (Jerofejevs) 25.17, 1:2 Mroczkowski (Younan) 28.34, 1:3 Jeziorski 32.25, 2:3 Da Costa (Jerofejevs, Ahopelto) 36.08, 2:4 Szturc (Bizacki, Komorski) 39.40, 2:5 Mroczkowski 59:59.

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Paweł Kosidło (jako główni), Michał Gerne, Sławomir Szachniewicz (liniowi). Kary: 27 i 4. Widzów: 2.500.

Re-Plast Unia: R. Kowalówka – Pangiełow-Jułdaszew, Jerofejevs, Szczechura, Cichy, Padakin – Jakobsons, Diukow, Laakso, Dziubiński, Ahopelto – Bezuska, P. Noworyta, Da Costa, Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, Paszek, Sołtys, Wanat, Denyskin. Trener: Nik Zupanćić.