W piątek pożegnanie Sławomira Kurzaka

Redakcja eFO  |   Fakty  |   11 czerwca 2020 11:20
Udostępnij

Ceremonia pogrzebowa Sławomira Kurzaka rozpocznie się w sali pożegnań na cmentarzu komunalnym w Oświęcimiu w piątek 12 czerwca o godz. 12.

Sławomir Kurzak był wieloletnim instruktorem tańca, najpierw w Zakładowym Domu Kultury w Oświęcimiu, a następnie w Oświęcimskim Centrum Kultury. Był osobą ogólnie znana i lubianą w grodzie nad Sołą.

„Uśmiechnięty, wesoły, otwarty, takiego go pamiętam. Był bardzo dobrym trenerem tańca i umiał wyłapać talenty taneczne. Był organizatorem pierwszych gali tanecznych w Oświęcimiu. Potrafił nauczyć tańczyć zarówno przedszkolaków jak i seniorów” – powiedziała Faktom Oświęcim Karina Steizer-Szczerbowska, w której Sławomir Kurzak zaszczepił miłość do tańca.

Sławomir Kurzak był współtwórcą sukcesów wielu tancerzy na scenie wyczynowej i profesjonalnej. Prowadził zajęcia dla amatorów tańca towarzyskiego z kilku pokoleń. Prowadził zajęcia na bardzo różnym poziomie zaangażowania.

Zmarł w szpitalu w Suchej Beskidzkiej. Miał 66 lat.

 

Sławomir Kurzak

Sławomir Kurzak. Fot. zbiory prywatne

 

Tak Faktom Oświęcim o Sławomirze Kurzaku napisali najbliżsi współpracownicy:

Uczeń profesora Mariana Wieczystego, nauczyciel niezliczonej liczby uczniów, kursantów i hobbistów, tancerz, który oddał serce swojej pracy – Sławomir Kurzak, odszedł od nas 7 czerwca 2020 r..

Spędził ponad 40 lat na parkiecie – najpierw w Zakładowym Domu Kultury, a następnie w Oświęcimskim Centrum Kultury,  zapalając w sercach wielu dzieci, młodzieży, dorosłych i niepełnosprawnych iskierkę, pasję, miłość do tańca.  Jego determinacja i umiejętność przekazywania zdobytej wiedzy tanecznej ukształtowała i doprowadziła wiele par i formacji do sukcesów ogólnopolskich.

Barwna osobowość, charyzma i  pasja Sławka znalazła odzwierciedlenie w pracy jego uczniów, którzy zapragnęli  kontynuować dzieło mistrza i przekazywać zdobytą wiedzę kolejnym pokoleniom. Zaowocowało to założeniem kilku szkół tańca w powiecie oświęcimskim.

Niektórzy uczniowie ten taniec mieli we krwi  i po zakończeniu nauki wstępowali w szeregi grupy dorosłej, jako rodzice Hobby Dance, czy tańczyli w szeregach jego „ukochanej grupy”-  jak ją nazywał – starszej młodzieży Uniwersytetu III Wieku.

Przez wiele lat występował jako świetny konferansjer, prowadząc wraz z Iwoną  Pavlović znakomite krajowe i międzynarodowe turnieje tańca towarzyskiego.

Zawsze był gotów pomagać innym. Jego mottem były słowa: ”taniec to życie, a życie to taniec”. Nie mamy wątpliwości, że teraz gdzieś wysoko, pośród chmur, tańczy swój najpiękniejszy taniec.

 

 

Najnowsze realizacje wideo