W piątek pożegnanie Sławomira Kurzaka

Redakcja eFO  |   Fakty  |   11 czerwca 2020 11:20

Ceremonia pogrzebowa Sławomira Kurzaka rozpocznie się w sali pożegnań na cmentarzu komunalnym w Oświęcimiu w piątek 12 czerwca o godz. 12.

Sławomir Kurzak był wieloletnim instruktorem tańca, najpierw w Zakładowym Domu Kultury w Oświęcimiu, a następnie w Oświęcimskim Centrum Kultury. Był osobą ogólnie znana i lubianą w grodzie nad Sołą.

„Uśmiechnięty, wesoły, otwarty, takiego go pamiętam. Był bardzo dobrym trenerem tańca i umiał wyłapać talenty taneczne. Był organizatorem pierwszych gali tanecznych w Oświęcimiu. Potrafił nauczyć tańczyć zarówno przedszkolaków jak i seniorów” – powiedziała Faktom Oświęcim Karina Steizer-Szczerbowska, w której Sławomir Kurzak zaszczepił miłość do tańca.

Sławomir Kurzak był współtwórcą sukcesów wielu tancerzy na scenie wyczynowej i profesjonalnej. Prowadził zajęcia dla amatorów tańca towarzyskiego z kilku pokoleń. Prowadził zajęcia na bardzo różnym poziomie zaangażowania.

Zmarł w szpitalu w Suchej Beskidzkiej. Miał 66 lat.

 

Sławomir Kurzak

Sławomir Kurzak. Fot. zbiory prywatne

 

Tak Faktom Oświęcim o Sławomirze Kurzaku napisali najbliżsi współpracownicy:

Uczeń profesora Mariana Wieczystego, nauczyciel niezliczonej liczby uczniów, kursantów i hobbistów, tancerz, który oddał serce swojej pracy – Sławomir Kurzak, odszedł od nas 7 czerwca 2020 r..

Spędził ponad 40 lat na parkiecie – najpierw w Zakładowym Domu Kultury, a następnie w Oświęcimskim Centrum Kultury,  zapalając w sercach wielu dzieci, młodzieży, dorosłych i niepełnosprawnych iskierkę, pasję, miłość do tańca.  Jego determinacja i umiejętność przekazywania zdobytej wiedzy tanecznej ukształtowała i doprowadziła wiele par i formacji do sukcesów ogólnopolskich.

Barwna osobowość, charyzma i  pasja Sławka znalazła odzwierciedlenie w pracy jego uczniów, którzy zapragnęli  kontynuować dzieło mistrza i przekazywać zdobytą wiedzę kolejnym pokoleniom. Zaowocowało to założeniem kilku szkół tańca w powiecie oświęcimskim.

Niektórzy uczniowie ten taniec mieli we krwi  i po zakończeniu nauki wstępowali w szeregi grupy dorosłej, jako rodzice Hobby Dance, czy tańczyli w szeregach jego „ukochanej grupy”-  jak ją nazywał – starszej młodzieży Uniwersytetu III Wieku.

Przez wiele lat występował jako świetny konferansjer, prowadząc wraz z Iwoną  Pavlović znakomite krajowe i międzynarodowe turnieje tańca towarzyskiego.

Zawsze był gotów pomagać innym. Jego mottem były słowa: ”taniec to życie, a życie to taniec”. Nie mamy wątpliwości, że teraz gdzieś wysoko, pośród chmur, tańczy swój najpiękniejszy taniec.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .