polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Umowa została podpisana w budynku Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu. Fot. Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej
Dorota Mleczko, dyrektor Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej i Krzysztof Koptyński, prezes spółki Deko-Bau podpisali umowę na wykonanie, realizację i uruchomienie wystawy stałej muzeum wraz z dostawą sprzętu i wyposażenia.
Prace będą prowadzone dwutorowo. Nad multimediami i przy montażu elementów scenograficznych wystawy w budynku tzw. Lagerhausu przy ulicy Kolbego w Oświęcimiu.
W trakcie spotkania Przemysław Mazur, menedżer i koordynator projektu z Deko-Bau mówił o dotychczasowych osiągnięciach spółki.
Firma zajmuje się produkcją scenografii teatralnych, dekoracji operowych i eventowych oraz aranżacją w muzeach. Na swoim koncie ma m.in. takie realizacje jak: Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, Muzeum Wody – Hydropolis we Wrocławiu, Muzeum Emigracji w Gdyni, Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.
Pamiątkowe zdjęcie po podpisaniu umowy przez strony. Od lewej: menedżer i koordynator projektu z Deko-Bau Przemysław Mazur, członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak, członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska, wicestarosta Paweł Kobielusz, dyrektor Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej Dorota Mleczko i prezes spółki Deko-Bau Krzysztof Koptyński. Fot. Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej
W podpisaniu umowy ze strony władz powiatu uczestniczyli wicestarosta Paweł Kobielusz, członkini zarządu Teresa Jankowska i członek zarządu Jerzy Mieszczak.
„To kolejny ważny moment w pracach zmierzających do otwarcia docelowej siedziby i wystawy stałej naszego muzeum. Mamy nadzieję, że prace będą przebiegały zgodnie z przyjętym harmonogramem i za kilka miesięcy będziemy mogli zaprosić do nas pierwszych gości” – powiedziała Dorota Mleczko, dyrektor Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.
Misją Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej jest prowadzenie działań mających na celu upamiętnienie mieszkańców ziemi oświęcimskiej, ze szczególnym uwzględnieniem okresu drugiej wojny światowej i pomocy, jaką niejednokrotnie z narażeniem życia nieśli więźniom KL Auschwitz.