PRZEGLĄD TYGODNIA. Nawałnica niszczy domy w Graboszycach. W Chełmku po 22 miesiącach otwarli ulicę Mickiewicza

Kamil Szyjka  |   Fakty  |   25 lipca 2011 11:37
Udostępnij

Najważniejszą informacja minionego tygodnia były skutki nawałnicy, która przeszła przez całą Polskę, nie oszczędzając powiatu oświęcimskiego. Najbardziej w Małopolsce ucierpiała gmina Zator.

Graboszyce były najbardziej poszkodowaną miejscowością w Małopolsce po środowych nawałnicach. Burza uszkodziła blisko 20 domów, w tym kilka poważnie. Oprócz zerwanych dachów na drogach zalegały powalone drzewa. Materiał filmowy, ukazujący skutki nawałnicy w Graboszycach można zobaczyć, klikając link

Nawałnica wyrządziła mieszkańcom Graboszyc wiele szkód. Niektórzy, tak jak pan Krzysztof Wojtyła, wracali dopiero z wczasów, kiedy dowiedzieli się, że ich dom został zniszczony. Mimo to można w tej tragedii dopatrywać promyki nadziei. Pierwszy, bo nikomu nic się nie stało. Drugi, bo od razu na pomoc przyszli przyjaciele i rodzina. Mieszkańcy Graboszyc pokazali, że w trudnych chwilach potrafią sobie pomagać.

Po 22 miesiącach w końcu otwarto ulicę Mickiewicza w Chełmku. Trakt od ulicy Piastowskiej w kierunku autostrady A4 wraz z kanalizacją, chodnikami i zatoczkami dla autobusów kosztował około 11,5 mln zł.

Mieszkańcy ulicy Mickiewicza nareszcie odetchnęli z ulgą. W końcu mogą spokojnie umyć samochody, okna bez strachu, że za godzinę znowu będą brudne. Kłopoty z wykonawcą znacznie przedłużyły remont traktu, który miał zakończyć się w zeszłym roku. Obecnie trwa remont ulicy Słowackiego, czyli odnogi ulicy Mickiewicza.

Ponad rok czekali kierowcy na zakończenie remontu mostu w Kobiernicach. Naprawa skutków zeszłorocznej powodzi wyniosła prawie trzy miliony złotych.

To dobra informacja dla wszystkich kierowców, jeżdżących w kierunku Bielska-Białej. Nie muszą już korzystać z objazdu przez Kęty lub Porąbkę, co wiązało się nieraz z długim oczekiwaniem w korku.

Drużyna seniorska LKS Rajsko pozostaje w rozgrywkach piłkarskich. Zarząd teamu zmienił wcześniejszą decyzję o likwidacji zespołu. Przed zespołem czeka zadanie znalezienia sponsora oraz zachęcenia mieszkańców do przychodzenia na mecze.

Piłkarzom można życzyć tylko powodzenia w najbliższych meczach. Oby przed dobre wyniki znaleźli wiernych kibiców.

Piotr Tatrocki zastąpił Janusza Chwieruta w fotelu prezesa Unii Oświęcim. Chwierut musiał zrezygnować z tego stanowiska po objęciu obowiązków prezydenta Oświęcimia.

Ta zmiana była oczywista, gdyż Janusz Chwierut nie mógłby pełnić tych dwóch funkcji. Nowy prezes ruszył do pracy, teraz wystarczy czekać na efekty.

Sprzęt wartości 30 tysięcy złotych, ufundowany przez gminę Kęty trafił do komisariatu policji w Kętach i do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Policjanci otrzymali między innymi laptopy, drukarki oraz niezbędne oprogramowanie.

Tomaszowi Bąkowi udało wysupłać z budżetu również coś dla policji. Początkowo bowiem uchwała budżetowa nie przewidywała przekazania w 2011 roku jakichkolwiek pieniędzy na te placówki.

Najnowsze realizacje wideo

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .