Reklama
30 kwietnia 2026, czwartek
Mężczyzna po pijanemu zranił nożem swojego syna
- Paweł Wodniak
- Na sygnale
- 5 listopada 2024
- 11:42
Reklama
67-letni mieszkaniec gminy jest podejrzany o uszkodzenie ciała syna. W chwili, gdy ranił 33-latka, miał w organizmie trzy promile alkoholu.
Do zdarzenia doszło w domu jednorodzinnym w gminie Chełmek. Poszkodowany sam powiadomił operatora numeru alarmowego 112, że pijany ojciec ranił go nożem w brzuch.
Na miejsce przestępstwa pojechał zespół ratownictwa medycznego (ZRM) i policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku. Ranny mężczyzna pod opieką ratowników medycznych pojechał na leczenie do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. W szpitalnym oddziale ratunkowym (SOR) okazało się, że zranienia nie zagrażają jego życiu.
67-letniego agresora funkcjonariusze przetransportowali do Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu, gdzie trafił do celi. Wcześniej przeszedł badanie na zawartość alkoholu w organizmie. Alkotester pokazał trzy promile.
67-latek, gdy wytrzeźwiał, trafił przed oblicze prokuratora. Ten zapoznał się z materiałem dowodowym zebranym przez policjantów i przedstawił podejrzanemu zarzut uszkodzenia ciała. Wydał mu też nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania i zakazał zbliżania się do pokrzywdzonego oraz skontaktowania się z nim. Zastosował też policyjny dozór.
Funkcjonariusze z chełmeckiego komisariatu objęli rodzinę procedurą Niebieska Karta.