polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
„Prosimy o umieszczenie ankiety. Deklaracje kandydatów wykorzystamy w trakcie i po kampanii wyborczej do informowania opinii publicznej o poglądach poszczególnych osób wobec problemu jakości powietrza na ziemi oświęcimskiej” – pisze do Faktów Oświęcim Oświęcimski Alarm Smogowy – „Z deklaracji będziemy rozliczać wspólnie także już po wyborach”.
Prosimy zatem, by Janusz Chwierut, Ewa Momot, Zbigniew Starzec, Agata Wiśniowska, Edyta Bogusz, Małgorzata Grzywa i Mirosław Smolarek wypełnili ankietę i przesłali wypełnioną na adres oswiecimskialarmsmogowy@gmail.com
Dla ułatwienia przygotowaliśmy plik w wersji edytowalnej.
Ankieta Polskiego Alarmu Smogowego do kandydatów i kandydatek na wójta, burmistrza, prezydenta w wyborach samorządowych 2018 roku:
Do kandydatów na prezydenta Miasta Oświęcim / wójta Gminy Oświęcim:
1. Jak ważny jest w Mieście/Gminie Oświęcim problem smogu? (skala ocen – proszę podkreślić właściwą) a. bardzo ważny b. ważny c. średnio d. mało ważny e. nieważny
2. Co jest w Mieście/Gminie Oświęcim główna przyczyna smogu? (proszę podkreślić jedną odpowiedź) a. zanieczyszczenie z samochodów b. ogrzewanie domów węglem i drewnem c. napływ zanieczyszczeń z zewnątrz d. palenie odpadów
3. Jakie są skutki zdrowotne zanieczyszczonego powietrza w Mieście/Gminie Oświęcim? (proszę wymienić)
………………………………………………………………………………………………………………
4. Czy inwentaryzacja źródeł niskiej emisji jest potrzebna?
TAK / NIE
Jeśli tak, to jak zamierza Pan/-i ją zrobić? (proszę opisać)
5. Jakie działania podejmie Pan/-i dla realizacji uchwały antysmogowej w Mieście/Gminie Oświęcim w kolejnej kadencji (proszę opisać)
6. Czy w Mieście/Gminie Oświęcim problem ubóstwa energetycznego jest: a. bardzo ważny b. Ważny c. średnio d. mało ważny e. nieważny
7. Czy Miasto/Gmina Oświęcim złoży wniosek o skorzystanie z ustawy termomodernizacyjnej na zwalczenie ubóstwa energetycznego?
8. Jakie środki z budżetu Miasta/Gminy Oświęcim zaplanuje Pan/-i na zwalczenie problemu smogu w poszczególnych latach w kadencji 2019-2022? (proszę podać kwotowo i procentowo w stosunku do dochodów gminy)
9. O jakie środki i z jakich źródeł będzie zabiegała Pan/-i na wparcie walki ze smogiem i realizację uchwały antysmogowej w latach 2019-22?