polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Przez pięć dni 10 uczestniczek wzięło udział w warsztatach oratoryjnych, organizowanych przez Zakład Salezjański w Oświęcimiu. Hasłem przewodnim było „Wyłącz się ze świata. Włącz się na Boga”.
– W pierwszy dzień nie wiem ilu z nas miało świadomość, jak ważny przekaz niesie ze sobą cytat „bo wielu jest powołanych, ale mało wybranych”. Odkrywaliśmy to powoli przez kolejne cztery dni, by w piątek opuścić szkołę z pogłębioną świadomością, jak istotny element rodziny salezjańskiej stanowi każde z nas. Pięć dni. Dziesięć uczestniczek. Pięciu animatorów, kleryk i ksiądz. Jedna szkoła i niezliczona ilość uśmiechów, radości, modlitwy, kontaktu z Bogiem i drugim człowiekiem – relacjonuje Dominika Grześko, jedna z dziewczyn, biorących udział w warsztatach.
Uczestnicy mieli kontakt jedynie z ludźmi wewnątrz grupy. Dzień zaczynał się gimnastyką, prowadzoną przez animatorów. Obowiązkowym punktem były „kurczaczki”, czyli taniec integracyjny, szlifowany cały tydzień. Po śniadaniu przychodził czas na jutrznię w kaplicy, która była początkiem dalszej części dnia.
Kolejnym punktem programu były spotkania w grupach, podczas których zebrani koncentrowali się na tym, jaki powinien być animator, jakie cechy powinien posiadać, na czym polega jego posługa i jaką rolę pełni w grupie. W dużej mierze dla 10 dziewczyn był to pierwszy krok w formacji animatorskiej. Poruszane były kwestie modlitwy, niezbędnej w życiu każdego chrześcijanina.
Po obiedzie i rekreacji przychodził czas na warsztaty teatralne. Dziewczyny uczyły się przede wszystkim pantomim. Następnie wszyscy udawali się na nieszpory i mszę świętą, poprzedzoną próbą śpiewu i szkołą liturgii. Dzień kończył się adoracją, po której następowała cisza nocna, obowiązująca do następnego dnia.
A ja proponuję „Wyłącz się z wiary, włącz się na wiedzę”.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
Więcej informacji w regulaminie komentarzy.