polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Samorządowcy powiatu oświęcimskiego spotkali się w Oświęcimskim Centrum Kultury, aby powitać 2014 rok. Cykliczna impreza była okazją do podsumowania 2013 roku.
Obecnie powiat oświęcimski zamieszkuje 153 tysiące 428 mieszkańców. To mniej o 267 osób w porównaniu do roku poprzedniego. Według Józefa Krawczyka, starosty oświęcimskiego, powodem takiego stanu rzeczy mogą być warunki życiowe i wyjazd ludzi do pracy za granicę.
Najwięcej mieszkańców straciło miasto Oświęcim, które jest uboższe o 273 osoby. Na drugim miejscu znalazła się gmina Kęty, z której wyjechały 54 osoby. Najmniejszy spadek zanotowała gmina Przeciszów, którą opuściło sześć osób.
Czterem gminom udało się powiększyć liczbę mieszkańców. Najwięcej osób zamieszkało w gminie Oświęcim, ponieważ wprowadziło się do niej 105 nowych osób. Na drugim miejscu plasuje się Osiek, który wzbogacił się o 35 mieszkańców. Gminy Zator i Polanka Wielka zyskały po cztery osoby.
Gdy wymrą emeryci i renciści dopiero będą ludzie uciekać z Oświęcimia. To oni utrzymują rodziny.
Nie mialem „znajomosci” w Oswiecimiu. Skonczylem studia (za swoje) i po 4 miesiacach pracy po 1200zl na reke dokladnie 7 lat temu postanowilem zyc jak czlowiek. Kazde pokolenie jest przez nasz kraj z czegos okradane :/ Ja zostalem okradziony z mozliwosci zycia miedzy moimi bliskimi, ale lepsze ich lub moje odwiedziny kilka razy do roku niz zycie w biedzie! Na co nie moglem zarobic u siebie zarobilem na obczyznie! Mam corke, zone, dom i oboje mamy dobrze platna prace! Bez kontaktow i znajomosci!! Nie chce pracy, w ktorej trzeba pytac klienta jaki sos do dania podac :/ czy tez po nim pozmywac lub sluchac darcia sie szefa (bo akurat mial gorszy dzien)! Polska jest niestety krajem gdzie tylko emeryt ma pewne dochody (gowniane ale pewne).
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
Więcej informacji w regulaminie komentarzy.