polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Instytut pedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu rozpoczął współpracę z Kuratorium Oświaty w Krakowie, polegającą na badaniu zagrożeń dzieci i młodzieży w świecie nowoczesnej elektroniki. Pod lupę brany jest nie tylko Internet, ale także sieć komórkowa.
Ankieterzy badają uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Województwa Małopolskiego i Śląskiego. W akcję włączyli się nie tylko studenci, ale także pracownicy instytutu pedagogiki PWSZ. W trakcie badań pytają dzieci i młodzież o kwestie, związane z czterema kategoriami e-zagrożeń. Są to niebezpieczeństwa zdrowia psychicznego i fizycznego, uzależnienia, społeczno-wychowawcze konteksty wirtualnej sieci oraz cyberprzestępstwa i nadużycia.
Małopolski Kurator Oświaty objął swoim patronatem działania, prowadzone przez uczelnie. Według założeń badania obejmą kilka tysięcy dzieci i młodzieży, dzięki czemu będzie to jedna z największych i najbardziej miarodajnych analiz tego problemu w Polsce. Badania mają na celu przede wszystkim ukazanie skali e-zagrożeń determinowanych internetem, telefonią komórkową, czy też brakiem wiedzy osób na temat ryzykownych e-zachowań.