Emocje na obchodach Złotych i Diamentowych Godów – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty  |   2 lipca 2023 12:09
Udostępnij

W grojeckim domu ludowym pary małżeńskie z długoletnim stażem świętowały Złote i Diamentowe Gody. Był też gość specjalny.

Podczas tego wyjątkowego dnia, samorządowcy oraz zgromadzeni goście wyrazili gratulacje i życzenia parom, które przetrwały wiele lat razem, dzieląc radości i smutki.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele Matki Bożej Miłosierdzia, gdzie jubilaci mogli podziękować za pięćdziesiąt lub sześćdziesiąt lat błogosławionego małżeństwa. Po zakończeniu mszy, małżeństwa zgromadziły się w domu ludowym, gdzie przyjęła ich Irena Paszko, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Grojcu. 

W swoim przemówieniu podkreśliła, że obecność par świadczy o tym, że miłość jest czymś więcej niż tylko korzyścią dla siebie, jest budowaniem, zaufaniem i dzieleniem.

Ceremonia rozpoczęła się od zapalenia symbolicznych świec, które miały symbolizować uczucie i ciepło domowego ogniska. Zapalenia świec dokonali jubilaci obchodzący Złote Gody, Anna i Adam Wiecheciowie, oraz wójt Mirosław Smolarek z małżonką i Ireną Paszko. 

W grojeckim domu ludowym pary małżeńskie z długoletnim stażem świętowały Złote i Diamentowe Gody. Był też gość specjalny.

Włodarz gminy, podczas swojego wystąpienia, podkreślił, że społeczność lokalna wiele zawdzięcza jubilatom i że młodsze pokolenie powinno brać z nich przykład. Wyraził również życzenia wszystkim parom małżeńskim, życząc im zdrowia i pomyślności.

Następnie rozdano życzenia i upominki jubilatom obchodzącym 60. rocznicę małżeństwa, czyli Diamentowe Gody. Jadwiga Szczerbowska, dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, skierowała również swoje słowa do par świętujących Złote Gody. 

Na zakończenie części oficjalnej, przewodnicząca złożyła jubilatom życzenia, a wszyscy obecni wykonali głośno okrzyk „100 lat!”.

Ostatnim punktem programu był występ kabaretowy Krzysztofa Respondeka, aktora i piosenkarza. Artyście udało się rozbawić publiczność dowcipami na temat małżeństwa, różnic między płciami oraz humorystycznymi odniesieniami do obecnych czasów internetu i telefonów komórkowych. 

Wykorzystał także elementy regionalne, takie jak śląskie i „gorolskie” zwyczaje. Wszystko to przeplatał znakomitymi wykonaniami piosenek Marka Grechuty, Czerwonych Gitar czy Maryli Rodowicz. Nie zabrakło nawet operowych arii. Na koniec swojego występu, Krzysztof Respondek pozował do wspólnych zdjęć z obecnością seniorów świętujących wieloletnie małżeństwo.

 

 

Najnowsze realizacje wideo

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .