Druga wycieczka rowerowa z MotoGALICJĄ – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty,Styl życia  |   10 sierpnia 2017 10:22
Udostępnij

Kto ma ochotę na wycieczkę rowerową, powinien zarezerwować sobie czas w najbliższą niedzielę. Organizuje ją Stowarzyszenie Miłośników Bezpiecznej Motoryzacji MotoGALICJA.

To druga wycieczka MotoGALICJI po drogach powiatu oświęcimskiego. Fotorelację z pierwszej przedstawiamy poniżej.

– Tym razem przejedziemy drogami miasta i gminy Oświęcim by dotrzeć do Brzeszcz, gdzie na uczestników czekać będzie niespodzianka historyczna przygotowana przez Fundację Pobliskie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau – mówi Paweł Kram, jeden z organizatorów wyprawy.

Wycieczka rowerowa rozpocznie się w niedzielę 13 sierpnia o godzinie 9.30 na parkingu na oświęcimskich Bulwarach. Uczestnicy mają do pokonania łącznie około 23 kilometry z przerwą w Brzeszczach. Powrót nastąpi około godziny 13.

Na wycieczkę można się zgłaszać do godziny 20 w piątek 11 sierpnia. E-mail z imieniem i nazwiskiem oraz numerem PESEL należy przesłać na adres biuro@moto-galicja.pl Dzieci i młodzież do 18 lat mogą wziąć udział w wyprawie tylko pod opieką rodzica lub opiekuna.

Koszt ubezpieczenia wynosi dwa złote od uczestnika płatny przy starcie. Osoby, które zechcą skorzystać z atrakcji zaplanowanej w Brzeszczach, będą musiały wykupić na miejscu bilet za pięć złotych.

Pierwsza wycieczka MotoGALICJI

Lipcowa, pierwsza wyprawa, zgromadziła ponad stu uczestników. Trasa liczyła około 20 kilometrów z półmetkiem w Bobrku. Tam cykliście zwiedzili skansen i pałac Sapiehów.

– W skansenie Państwo Klimowiczowie zgromadzili dziesiątki dawnych przedmiotów codziennego użytku oraz maszyn i narzędzi rolniczych. Gospodarz zaprezentował ogromną kolekcję ręcznie kutych gwoździ wydobytych ze ścian i belek w trakcie prac konserwatorskich. Największą atrakcją dla zwiedzających była kolekcja unikalnych sań, drabiniastych wozów i maszyn – relacjonuje Paweł Kram.

Ponadto wycieczkowicze obejrzeli pałac, obecnie znajdujący się w remoncie. Poznali też jego historię. Obiekt zbudowany w XIV wieku właściciele rozbudowali kilkadziesiąt lat później. Pałac uległ zniszczeniu w 1589 roku, jednak już rok później został odbudowany.

– Budowla była kilka razy przebudowana, miedzy innymi przez jednego z ostatnich właścicieli z rodu Ligenzów Mikołaja Spytka Starszego. W XX wieku częściowo przebudowany i unowocześniony przez księżną Marię Ogińską – kończy wiceprezes MotoGALICJI.

 

 

Najnowsze realizacje wideo