Ściągnął rowerzystę z bicykla

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   10 sierpnia 2017 12:13

Mocno nietrzeźwego mężczyznę wyeliminował z ruchu w czasie wolnym od służby policjant mieszkający w gminie Kęty. Rowerzysta miał blisko 2,5 promile alkoholu.

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach jechał prywatnym samochodem przez Kęty. Na ulicy Jana Kantego dostrzegł rowerzystę, który nie mógł utrzymać prostego toru jazdy.

Jadący slalomem mężczyzna stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników ruchu drogowego. Policjant zatrzymał samochód, wysiadł, a następnie dosłownie ściągnął pijanego cyklistę z roweru. Zatrzymał go i wezwał policję.

Mężczyznę przejął patrol z Komisariatu Policji w Kętach. Badanie alkomatem wykazało, że 50-letni mieszkaniec Kęt ma w wydychanym powietrzu 2,43 promile alkoholu. Kęczanin wkrótce odpowie za wykroczenie drogowe.

Policjant, który zareagował widząc pijanego rowerzystę, służy od 14 miesięcy i ma stopień starszego posterunkowego. Na co dzień pełni służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa