polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Innowacja dydaktyczna jest realizowana w formie warsztatów, spotkań z pracownikami branży hotelarsko-turystycznej, specjalistami z zakresu wizażu i stylizacji, wizyt studyjnych do portów lotniczych i hoteli. Hotelarze uczą się dwóch popularnych języków obcych: angielskiego i hiszpańskiego.
W ramach tych działań miały już miejsce branżowe wizyty studyjne do hoteli, które okazały się kopalnią wiedzy o szeroko rozumianej sztuce hotelarskiej. Kolejno, spotkania z mistrzami hotelarstwa odbyły się w kęckim „Relaksie” i oświęcimskim „Hampton by Hilton”. Gospodarze obiektów omówili i praktycznie zademonstrowali wyposażenie i wystrój wybranej jednostki mieszkalnej oraz zadania służby pięter.
Młodzież poznała rodzaje sal konferencyjnych, sale wielofunkcyjne oraz część rekreacyjną hotelu. Przedstawiono strukturę organizacyjną hotelu i zadania poszczególnych działów organizacyjnych. W ramach współpracy z Centrum Edukacji Lotniczej w krakowskich Balicach pracownicy zaprezentowali uczniom m.in. lotnisko w pigułce, terminal oraz taras widokowy. Przed hotelarzami jeszcze wyjazd do hotelu sieciowego Ibis Styles oraz spotkanie ze stewardesą.
Baseny z hotelu Molo Resort w Osieku
Wykład „Dieta poprawiająca zdrowie i urodę” zapoczątkował współpracę ze Śląską Wyższą Szkołą Medyczną w Katowicach. To tylko wybrane działania innowacyjne w ramach klasy hotelarskiej. Równocześnie młodzież klasy trzeciej uczestniczy w działaniach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej, w ramach której wybrane szkoły hotelarskie, biorą udział w zajęciach on – line prowadzonymi przez pracowników WSEiT w Suchej Beskidzkiej.
W najbliższym czasie w ramach tego projektu młodzież zupełnie bezpłatnie spędzi weekend w Suchej, gdzie praktycy omówią zasady działania współczesnego hotelarstwa.
Technik hotelarstwa to zawód przyszłości, a odbiegające od szkolnego schematu metody nauczania,w tę przyszłość prowadzą.