Pracownia Młodego Konstruktora w Miasto Pracowni

Redakcja eFO  |   Edukacja  |   18 stycznia 2019 11:02
Udostępnij

Fundacja Miasto Pracownia zaprasza dzieci w wieku od 8 do 11 lat na warsztaty w Pracowni Młodego Konstruktora. Zajęcia poprowadzi Mariola Fik.

„Będziemy odkrywać, konstruować, dyskutować a w między czasie zbudujemy roboty, maszynę pneumatyczną, czy papierowy komputer. Na patyczki, cytryny, szczoteczki do zębów, czy kartkę papieru spojrzymy inaczej” – informuje Katarzyna Heród z Fundacji Miasto Pracownia. 

Terminy i tematy zajęć:

29 stycznia, godz. 18 –  Szczoteczkowy robot w labiryncie – Z przedmiotów codziennego użytku i jednego mniej oczywistego dzieciaki zbudują poruszającego się robota.

12 lutego, godz. 18 – Budujemy Kubota – robota, który rysuje. Wykorzystamy kubek, pisaki, silnik i baterie by stworzyć robota, który narysuje nam…. no właśnie co? Przekonamy się o tym na zajęciach.

26 lutego, godz. 18 – Budujemy swój samochód! I to taki, który się porusza. Zobaczymy jak będzie sobie radził na torze przeszkód.

12 marca, godz. 18 – Świecąca kartka – Dzieciaki dowiedzą się co to prąd, jak zrobić obwód, co przewodzi prąd. A wszystko po to by powstała… świecąca kartka urodzinowa. To prostsze niż myślisz!

26.03.2019, godz. 18:00 Tworzymy skocznego, mechanicznego zwierzaka, którego zabierzemy się na spacer. Do budowy użyjemy spinaczy, kartonu, silniczka i baterii.

9 kwietnia, godz. 18 – Wyrzutnia! Załadować – wystrzelić – trafić. Używając drewnianych patyczków dzieciaki stworzą własną wyrzutnię i potrenują celność.

23 kwietnia, godz. 18 – Pneumatyka dla dzieciaka – konstruujemy maszynę. Przekonamy się co może powstać ze strzykawek i patyczków.

Zajęcia prowadzi Mariola Fik

Z wykształcenia bibliotekarka, w praktyce edukatorka (ma na swoim koncie setki przeprowadzonych szkoleń i warsztatów), trenerka Mistrzów Kodowania, Mobilna Doradczyni Programu Sektor 3.0 PAFW oraz członkini grupy Superbelfrzy MINI. W 2018 roku była jedną ze 100 osób wyróżnionych przez SPRUC za działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych. Koduje z dziećmi i seniorami, prowadzi zajęcia z wykorzystanie metody TiK i Design Thinking. Entuzjastka nowych metod i rozwiązań.

Zapisy i koszt zajęć

Koszt pojedynczych warsztatów to 20 złotych. Przy zapisie na cały kurs jedne zajęcia gratis, a cena pakietu wszystkich warsztatów to 120 złotych. Zapisu można dokonać poprzez formularz.

Tak było na poprzednich zajęciach:
 

Najnowsze realizacje wideo

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .