Anioły wylądowały w Grojcu – FOTO

Redakcja eFO  |   Edukacja,Fakty  |   4 lutego 2019 10:22
Udostępnij

Przedstawienie „A z nieba posypią się anioły” zaprezentowali uczniowie klas szóstych ze szkoły w Grojcu z okazji dnia babci i dziadka.

Na scenie domu ludowego w Grojcu babcie i dziadkowie podziwiali popisy młodych aktorów, wzbogacone elementami multimedialnymi, muzycznymi, etiudami tanecznymi i partiami wokalnymi.

Jak anioły przybyły do Grojca?

Oto w niebie aniołowie układają plan – muszą zejść na ziemię, aby pomóc ludziom – ofiarując im dary ofiarowane przez Stwórcę: dar radości, męstwa, pokory, rozumu, pokoju, miłości, dobrej rady i optymizmu. Skrzydlate istoty w pięknym tańcu ze światłami spadają na ziemię, o czym z przejęciem informują świadkowie i dziennikarze specjalnego wydania „Faktów Grojec 24”.

Aniołowie pojawiają się znienacka i towarzyszą ludziom na ziemi w różnych życiowych sytuacjach. Widzimy je w scenie na lotnisku „Życie”, w domu, na ulicy, w podróży, w pracy. Pomagają pełnej kompleksów nastolatce, staruszce, której córka mieszka za granicą, rozkapryszonemu dziecku, skłóconym turystkom, zapracowanemu biznesmenowi, przedkładającemu pracę nad życie rodzinne. Nie mają już skrzydeł, są jak dobrzy przyjaciele. Rozpościerają nad nami symboliczne parasole ochronne.

Walczą z ludzkimi słabościami, lękami, wątpliwościami. Ofiarowują śmiertelnikom swoje dary, pomagają dokonywać właściwych wyborów, służą radą i pomocą. Część z aniołów pisze nawet list do Pana Boga z prośbą o możliwość pozostania na „ziemskim padole”, by być naszymi stróżami już na zawsze. Całość kończy ważne przesłanie – „Niech twój Anioł zawsze będzie przy Tobie!”.

Blisko pół tysiąca gości na widowni

A aniołów w Grojcu tego dnia nie brakowało. Sala domu ludowego wypełniła się nimi po brzegi. Zaproszeni goście, babcie i dziadkowie przybyli, by podziwiać nie tylko występujących aktorów, ale również obejrzeć popisy szkolnego kółka tanecznego i wysłuchać koncertu w wykonaniu swoich wnucząt – uczniów szkoły podstawowej w Grojcu.

Scenariuszem zajęły się Joanna Sałek i Monika Bartosz, scenografią – Małgorzata Żurawska.