Ostatni test przed egzaminem dojrzałości

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   30 sierpnia 2024 13:53

Oświęcimska Re-Plast Unia pokonała w ostatnim meczu kontrolnym czeski Frydek-Mistek 4:1. Teraz już wszystkie siły trzeba rzucić na Tampere i pierwsze starcie w elitarnej Lidze Mistrzów.

HC Frydek-Mistek to farmerski zespół mistrza Czech – Ocealari Triniec. Z tą właśnie drużyną oświęcimianie zagrają na wyjeździe w ramach Ligi Mistrzów. Wcześniej czeka ich jednak mecz z Ilves Tampere w Finlandii (5 września). Dwa dni później (7 września) biało-niebiescy zagrają pierwsze spotkanie przed własną publicznością z mistrzem Niemiec, Eisbaren Berlin.

Pierwsza tercja towarzyskiego starcia Re-Plast Unii z Frydkiem-Mistkiem przebiegała pod dyktando gospodarzy. Biało-niebiescy objęli prowadzenie podczas gry w liczebnej przewadze (Olsson Trkulja), a później krążek do siatki posłał powracający do składu Carl Akcered.

Mistrzowie Polski znakomicie rozpoczęli drugą tercję. Już po 68 sekundach gry podwyższyli na 3:0. W podbramkowym zamieszaniu krążek do siatki wrzucił Jonas Uimonen. Honorowe trafienie dla gości, podczas sygnalizacji wykluczenia na ekipę gospodarzy, zaliczył Petr Antonicek. Końcowy wynik strzałem do pustej bramki ustalił Henry Karjalainen.

Re-Plast Unia Oświęcim – HC Frydek-Mistek 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Bramki: 1:0 Olsson Trkulja (Ackered, Olsson) 10.23, 2:0 Ackered (Marklund, Holm) 16.44, 3:0 Uimonen (Krzemień, Heikkinen) 21.08, 3:1 Antonicek 52.28, 4:1 Karjalainen (Heikkinen, Uimonen) 59.25.

Sędziowali: Michał Baca, Sebastian Iwaniak (główni), Artur Hyliński, Jacek Szutta (liniowi). Kary: 6 i 6 minut. Widzów: 700.

Re-Plast Unia: Lundin – Bezuska, Diukow, Olsson, Dziubiński, Sadłocha – Vertanen, Uimonen, Karjalainen, Heikkinen, Krzemień – Ackered, Soederberg, Holm, Olsson Trkulja, Marklund – Noworyta, Prokopiak, Kowalówka, Galant, Prusak. Trener: Nik Zupancić.