Wszystko się może zdarzyć

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   9 listopada 2023 13:37
Po pierwszej rundzie pływackiej ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego na krótkim basenie trudno nie zgodzić się z Anitą Lipnicką. Na półmetku oświęcimianie znajdują się wprawdzie poza medalową strefą, ale strata do podium jest absolutnie do zniwelowania.

Pierwszą rundę pływackiej ligi SMS rozegrano w Krakowie. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce z dorobkiem 1879 pkt zajęli pływacy SMS Warszawa-Bielany. Stołeczna szkoła wyprzedziła SMS Lublin i SMS Kraków. Oświęcimianie zostali sklasyfikowani na czwartej pozycji.
W klasyfikacji „żabkarzy” zwyciężył Bartosz Loter. Zawodnik SMS Oświęcim wygrywał na 50, 100 i 200 metrów, a więc na wszystkich dystansach w tym stylu. Aleksandra Juda (SMS Oświęcim) była druga w „generalce” stylu zmiennego, a trzecia pozycja przypadła Magdalenie Lechowskiej.

Wśród „żabkarek” Lechowska była czwarta. Na piątym miejscu w stylu zmiennym sklasyfikowano Kacpra Porwika, podobnie jak Aleksandrę Judę w stylu motylkowym. W grupie kraulistek specjalizujących się w długich dystansach czwarta była Anna Wilk, a piąta Judyta Kusion. Ta ostatnia zajęła szóste miejsce wśród sprinterek.