Pierwsza porażka. Co nas nie zabije, to nas wzmocni – FOTO

Andrzej Rzycki  |   Hokej  |   16 września 2023 00:57

Brązowi medaliści ostatniego sezonu, czyli Re-Plast Unia Oświęcim kontra obrońcy tytułu z Katowic. Spotkanie o ligowe punkty w hali przy Chemików nie potrzebowało reklamy.

Jako pierwsi ukąsili goście. Po wyjściu z kontratakiem, krążek pod poprzeczkę posłał Hampus Olsson. Radość mistrzów Polski nie trwała długo. Rzut karny na gola zamienił Daniel Olsson Trkulja i cała zabawa rozpoczynała się od początku.

Obie drużyny mogły w pierwszej tercji zmienić jeszcze wynik, ale na drugą odsłonę zespoły wyjechały przy rezultacie remisowym.

W drugiej partii katowiczanie wyprowadzili nokautujące ciosy, które w głównej mierze zadecydowały o końcowym rezultacie. Nadzieję miejscowym fanom przywrócił Henry Karjalainen, który wpisał się na listę strzelców tuż przed końcem drugiej tercji.

Oświęcimianie za wszelką cenę szukali kontaktowego trafienia, ale bez powodzenia. Przysłowiową „kropkę nad i” postawił Fraszko, kiedy Nik Zupancić zagrał va-banque i postanowił ściągnąć bramkarza.

W pozostałych piątkowych meczach THL:

Marma Ciarko STS Sanok – KH Energa Toruń 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

JKH GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (0:0, 3:1, 0:0

PZU Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 4:7 (2:3, 2:2, 0:2)

Pauzował: GKS Tychy

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

Bramki: 0:1 Olsson (Sokay, Wanacki) 08.38, 1:1 Olsson Trkulja (karny) 11.17, 1:2 Bepierszcz (Delmas, Pasiut) 24.23, 1:3 Issaka (Hitossato) 29.00, 1:4 Kruczek (Michalski) 30.34, 2:4 Karjalainen (Ahopelto, Diukow) 39.39, 2:5 Fraszko (Bepierszcz) 58.39.

Sędziowali: Mateusz Krzywda i Patryk Pyrskała (główni), Mateusz Kucharewicz, Dariusz Pobożniak (liniowi). Kary: 2 i 6 min. Widzów 1700.

Re-Plast Unia: Lundin – Ackered, Diukov, Sadłocha, Dziubiński, Olsson Trkulja – Jakobsons, Valtola, Ahopelto, Heikkinen, Karjalajnen – Bezuska, M. Noworyta, Denyskin, Krzemień, S. Kowalówka – Prokopiak, Dudkiewicz, Prusak, Wanat, Sołtys. Trener: Nik Zupancić.