Srogie lanie. Dobrze, że to tylko sparing…

Andrzej Rzycki  |   Hokej  |   19 sierpnia 2023 10:27

Dwie porażki i jedno zwycięstwo – taki jest dorobek hokeistów Re-Plast Unii w turnieju o „Puchar RT Torax”. Na zakończenie biało-niebiescy wysoko przegrali na jastrzębskim Jastorze z JKH GKS 7:1.

W pierwszych 20 minutach padł tylko jeden gol. Podczas gry w liczebnej przewadze Linusa Lundina pokonał Robert Arrak. Już w 14 sekundzie drugiej tercji na 2:0 podwyższył Dominik Paś. Co ciekawe, gospodarze mieli wówczas o jednego zawodnika mniej na lodzie.

Zresztą druga odsłona była najsłabsza w wykonaniu Re-Plastu

Podopieczni Nika Zupanciča stracili trzy kolejne gole i na trzecią tercję wychodzili przy wyniku 5:0 dla JKH GKS. W ostatnich 20 minutach dwukrotnie Filipa Płonkę pokonał Maciej Urbanowicz, a honorowe trafienia dla biało-niebieskich podczas gry w osłabieniu zaliczył Andrij Denyskin.

W spotkaniu w Jastrzębiu trenerzy gości oszczędzali Joonasa Uimonena, Krystiana Dziubińskiego i Daniela Olssona Trkulję, którzy narzekali na drobne urazy.

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)

Bramki: 1:0 Arrak (Kopta) 5.47, 2:0 Paś (Urbanowicz) 20.14, 3:0 Izacky (Starzyński) 27.43, 4:0 Izacky (Zając) 33.55, 5:0 Zając 39.53, 6:0 Urbanowicz (Paś) 40.32, 6:1 Denyskin (Valtola) 47.46, 7:1 Urbanowicz (Paś, Kolusz) 56.03.

Sędziowali: Marcin Polak, Marcin Majta (główni) oraz Wojciech Czech, Łukasz Barutowicz (liniowi). Kary: 16 i 39 (w tym kara meczu dla Romana Diukova).

Re-Plast Unia: Lundin (od 32 min Płonka) – Ackered, Diukov, Sadłocha, Wanat, Kaleinikovas – Valtola, Jakobsons, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuska, M. Noworyta, Denyskin, Krzemień, S. Kowalówka – Łukawski; Prusak, Dudkiewicz, Sołtys. Trener: Nik Zupancič.