Oświęcimianie nokautują w Sosnowcu

Redakcja eFO  |   Hokej  |   2 grudnia 2022 21:19

Sosnowieckie Zagłębie, które w poprzedniej konfrontacji z Re-Plast Unią (2:1 w Oświęcimiu dla biało-niebieskich) sprawiło tyle problemów wicemistrzom Polski, znów stanęło na ich ligowej drodze.

Dziś nad Brynicą podopieczni Nika Zupancića już w pierwszej tercji rozjechali rywali niczym walec.

W momencie w którym sędzia po raz pierwszy rzucił krążek na lód, oświęcimianie zaprosili sosnowiczan na karuzelę. Po niespełna 120 sekundach biało-niebiescy prowadzili 0:2. Najpierw Pawło Padakin zmienił lot krążka po uderzeniu Aleksandrsa Jerofejevsa, a później w przewadze trafił Teddy da Costa.

W 5 minucie Michael Cichy podwyższył na 0:3, więc kiedy Krystian Dziubiński po solowej akcji raz jeszcze zapalił czerwone światło nad bramką gospodarzy było właściwie „po meczu”.

Oświęcimianie praktycznie zamknęli mecz w połowie pierwszej tercji

Swoje przysłowiowe pięć minut miał też w tym meczu napastnik czwartej formacji – Tommi Laakso. Fin był autorem goli na 0:5 i 0:6. Końcowy wynik tego jednostronnego pojedynku skorygowali jeszcze Aleksandr Pawlenko (Zagłębie) i Teddy da Costa (Re-Plast Unia).

W niedzielę rozpocznie się czwarta runda sezonu zasadniczego. Oświęcimianie zagrają w Nowym Targu z miejscowym Podhalem. Początek ze względu na mecz Polska-Francja na MŚ dopiero o godz. 19.

W innych meczach XXVII kolejki PHL:

GKS Katowice – Tauron Podhale Nowy Targ 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

KH Energa Toruń – GKS Tychy 1:2 po dogrywce (0:0, 1:0, 0:1, 0:1 dogrywka)

Marma Ciarko STS Sanok – JKH GKS Jastrzębie 3:4 po dogrywce (0:1, 1:1, 2:1, 0:1 dogrywka)

Zagłębie Sosnowiec – Re-Plast Unia Oświęcim 1:7 (0:4, 0:2, 1:1)

Bramki: 0:1 Padakin (Jerofejevs) 0.53, 0:2 Da Costa (Denyskin, Cichy) 1.49, 0:3 Cichy (Jakobsons) 4.25, 0:4 Dziubiński (Ahopelto) 11.06, 0:5 Laakso (Ahopelto, Padakin) 25.55, 0:6 Laakso (Prusak) 39.28, 1:6 Pawlenko 48.23, 1:7 Da Costa (Pangiełow-Jułdaszew, Denyskin) 55.35.

Sędziowali: Paweł Kosidło, Mateusz Niżnik (główni), Michał Gerne, Wojciech Moszczyński (liniowi). Kary: 12 i 2.

Re-Plast: Lindskoug – Pangiełow-Jułdaszew, Jakobsons, Da Costa, Cichy, Denyskin – Jerofejevs, Diukow, Ahopelto, Dziubiński, Padakin – P. Noworyta, Bezuska, S. Kowalówka, Krzemień, Sołtys – M. Noworyta, Dudkiewicz, Prusak, Wanat, Laakso. Trener: Nik Zupancić.