Skruszyli sanocki mur – FOTO

Redakcja eFO  |   Hokej  |   29 listopada 2022 21:08

Oświęcimski lider hokejowej ekstraligi gościł we własnej hali Ciarko STS Sanok. Dwie wcześniejsze konfrontacje tych zespołów w tym sezonie kończyły się zwycięstwami biało-niebieskich 4:2 i 4:1.

Dziś znowu nie było łatwo o trzy punkty, ale wszystko skończyło się po myśli wicemistrzów Polski.

W otwierającej odsłonie oświęcimianie bili głową w szczelny mur sanoczan. W końcówce pierwszej tercji i na początku drugiej podopieczni Nika Zupancića grali w podwójnej przewadze, ale zabrakło bramkowego przełożenia. Krążek za nic na świecie nie chciał wpaść do siatki.

Bezbramkowy wynik utrzymał się aż do 36 minuty. Wówczas do siatki trafił Erik Ahopelto, który skutecznie poprawił uderzenie Krystiana Dziubińskiego. Kluczowa dla losów meczu okazała się 46 minuta, kiedy w odstępie zaledwie 17 sekund goście złapali dwa wykluczenia.

Najpierw Krystian Dziubiński podczas podwójnej przewagi przymierzył w „okienko”, a kiedy gospodarze mieli o jednego zawodnika więcej na lodzie na 3:0 podwyższył autor pierwszego gola – Erik Ahopelto. Końcowy wynik uderzeniem z nadgarstka ustalił Łukasz Krzemień.

Kolejnym rywalem Re-Plast Unii będzie sosnowieckie Zagłębie. To spotkanie już w najbliższy piątek nad Brynicą.

W pozostałych meczach XXVI kolejki PHL:

JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 8:1 (3:0, 0:0, 5:1)

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

GKS Tychy – Comarch Cracovia 3:2 po rzutach karnych (2:0, 0:2, 0:0, 0:0 dogrywka, 2:0 w karnych)

Re-Plast Unia Oświęcim – Marma Ciarko STS Sanok 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Bramki: 1:0 Ahopelto (Dziubiński, Diukow) 36.00, 2:0 Dziubiński (Da Costa, Cichy) 46.23, 3:0 Ahopelto (Laakso, Dziubiński) 47.38, 4:0 Krzemień (S. Kowalówka) 52.27.

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Robert Długi (główni), Andrzej Nenko, Dariusz Pobożniak (liniowi). Kary: 6 i 10 min.

Re-Plast Unia: Lindskoug – Graborenko, Jakobsons, Da Costa, Cichy, Denyskin – Jerofejevs, Diukow, Ahopelto, Dziubiński, Padakin – P. Noworyta, Bezuska, S. Kowalówka, Krzemień, Sołtys – M. Noworyta, Prusak, Dudkiewicz, Laakso. Trener: Nik Zupancić.