Wymęczone zwycięstwo Korony

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   19 maja 2022 07:55

Korona Harmęże przerwała serię meczów, w których traciła punkty. Wygrała z Pogórzem Gierałtowice 3:2.

W 25. minucie rzut wolny wykonywał Wykręt. Dograł do Rychlewicza, który otworzył wynik spotkania. W pierwszej połowie padły jeszcze dwie bramki. Zdobyli je przyjezdni a konkretnie Frączek i Zając.

W 55. minucie gospodarze wyrównali. Znów dobrze rzut wolny wykonał Wykręt. Tym razem skutecznie z szesnastki uderzył Majewski. W 75. minucie zespół z Harmęż przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W polu karnym faulowany był Baran. Rzut karny wykorzystał sam poszkodowany.

,,Wróciliśmy z dalekiej podróży. Byliśmy lepsi, ale rywal nas mocno postraszył. Mieliśmy bardzo słabą skuteczność” – powiedział Dariusz Pawełkiewicz, członek zarządu Korony Harmęże.

Niedziela 15 maja Korona Harmęże – Pogórze Gierałtowice 3:2 (1:2)
Bramki: 1:0 Rychlewicz (25.), 1:1 Frączek (37.), 1:2 Zając (42.), 2:2 Majewski (55.), 3:2 Baran rzut karny (75.)

Korona Harmężę: Sroka, K. Wykręt, Głowacki, Kumorowski (80. Pawlak), Foks, D. Wykręt (82. Zjawiński), Majewski, Chowaniec, Rychlewicz, Forma, Baran. Trener: Patryk Forma.

Pogórze Gierałtowice: Nowak, Bochaczyk, Gieras, Frączek, Kamski, Ligus, Maślanka, Szostak, Stuglik, Wójcik, Zając. Trener: Radosław Nowak.