Mecz w Harmężach zweryfikowany jako walkower

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   26 kwietnia 2022 20:11

LKS Głębowice wygrał na boisku w meczu wyjazdowym z Koroną Harmęże 2:0. Wynik został jednak zweryfikowany jako walkower dla gospodarzy.

Nie będziemy tym razem opisywać bramek, przebiegu gry, opinii trenerów ani szczegółowych składów. Nie ma to już znaczenia.

W sobotę rano Grzegorz Szostak grał przez 70 minut w meczu ligi juniorów młodszych z Polonią Luszowice. Tego samego dnia według przepisów nie miał prawa zagrać w drużynie seniorów. Wszedł jednak na boisku w spotkaniu z Koroną w 78. minucie. Przypomnijmy, że według aktualnych przepisów jeśli junior ma grać w drużynie juniorów i seniorów w tym samym dniu, to w zespole młodszym może wystąpić przez maksymalnie 45 minut. W innym wypadku nie może wejść na boisko w drużynie dorosłej choćby na minutę.