Niwa wygrała u siebie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   26 kwietnia 2022 15:44

Niwa Nowa Wieś zaciekle walczy o awans do IV Ligi. Tym razem wygrała u siebie z Babią Góra Sucha Beskidzka 4:2.

W 4. minucie Jurczak przerzucił piłkę. Zwaryczuk w pełnym biegu przyjął ją i pewnie uderzył na bliższy róg. W 15. minucie po rzucie rożnym i wybiciu przez defensorów Babiej Góry doszło do ponownego dośrodkowania. Bramkę na 2:0 strzałem przewrotką zdobył Mateja. Cztery minuty padł kolejny gol dla gospodarzy. Jaroś odebrał futbolówkę przeciwnikowi i podał do Piskorka. Ten był nieprzepisowo powstrzymany w polu karnym. Jedenastkę skutecznie wykonał poszkodowany.

W 52. minucie jeden z zawodników przyjezdnych zagrał długą piłkę. Pacyga przegłówkował i przelobował bramkarza. W 60. minucie po kolejny dalszym zagraniu strzelec poprzedniego gola zszedł ze środka i znalazł sposób na golkipera.  W 76. minucie Kubeczko otrzymał prostopadłe podanie, minął bramkarza i trafił z ostrego kąta.

„Pierwsza połowa toczyła się pod nasze dyktando. W drugiej połowie siadła nasza organizacja i głowy dobrze nie zapracowały. Po golu na 3:2 było ciężej i niebezpiecznie. Gol wszystko uspokoił” – powiedział Michał Matejko, trener Niwy Nowa Wieś.

Sobota 23 kwietnia Niwa Nowa Wieś – Babia Góra Sucha Beskidzka 4:2 (3:0)
Bramki: 1:0 Zwaryczuk (4.), 2:0 Mateja (15.), 3:0 Piskorek rzut karny (19.), 3:1 Pacyga (52.), 3:2 Pacyga (60.), 4:2 Kubeczko (76.)

Skład Niwy Nowa Wieś: Gacur, Mateja, Matejko (30. Holewa), Gardyński, Zwaryczuk (46. Pękala), Nycz, Jurczak, Miłoń, Jaroś, Kubeczko, Piskorek (80. Dudzic). Trener: Michał Matejko.