Młodzież Brzeziny rozgromiła rywala

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   14 kwietnia 2022 15:43

W pierwszej wiosennej kolejce Magic Sport B Klasa rezerwy Brzeziny Osiek rozgromiły Zaborzankę Zaborze 9:1.

W 5. minucie Spisak Filip uderzył z 16 metra. Bramkarz obronił, ale skutecznie dobił Spisak. W 28. minucie Filip przeprowadził rajd lewą flanką i zagrał wzdłuż bramki do Majdy, który skierował piłkę do bramki. W 35. minucie asystent przy poprzednim golu wrzucił futbolówkę z lewego skrzydła. Celnie na dalszy róg strzelił Spisak.

W 40. minucie było 4:0. Kocęba otrzymał prostopadłe podanie od kolegi z zespołu i znalazł sposób na bramkarza. Pierwszą połowę gospodarze wygrali 5:0, bo po podaniu Filipa Spisak nie pomylił się w pojedynku z golkiperem.

W drugiej odsłonie rezerwy Brzeziny kontynuowały strzelanie. W 60. minucie lewą stroną zaatakował Filip i dograł futbolówkę przed bramkę. Spisakowi pozostało tylko dołożyć  nogę. W 63. minucie gola bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Sala. Piłka wpadła do bramki przy bliższym słupku. W 67. minucie Sala przeprowadził indywidualną akcję, którą zakończył podaniem do Kocęby. Ten strzelił na 8:0.

W 81. minucie przyjezdni zdobyli bramkę honorową. Z prawej strony w pole karne wszedł K. Gaweł i dograł spod linii końcowej na piąty metr. Do siatki futbolówkę skierował Migdał. W 90. minucie Kawczak podał wzdłuż bramki, a wynik ustalił Kuźma.

„Wynik cieszy, ilość bramek również. Powinno wpaść jeszcze kilka. Nie ma jednak co wybrzydzać. Młodzież zagrała bardzo ofensywnie, pressingiem. Chłopcy pokazali, że chcą grać  w piłkę i byli bardzo zaangażowani” – powiedział Leszek Mlocek, trener Brzezina II Osiek.

„Rywal był lepszy fizycznie. Pierwsza połowa toczyła się całkowicie pod ich dyktando. W drugiej staraliśmy się coś grać. Dodatkowo musieliśmy zmienić bramkarza. Mamy w dużej mierze nowy zespół i musimy się nauczyć go grać” – powiedział Bartłomiej Stachura, grający trener Zaborzanki Zaborze.

Niedziela 10 kwietnia Brzezina II Osiek – Zaborzanka Zaborze 9:1 (5:0)
Bramki: 1:0 Spisak (5.), 2:0 Majda (28.), 3:0 Spisak (35.), 4:0 Kocęba (38.), 5:0 Spisak (40.), 6:0 Spisak (60.), 7:0 Sala (63.), 8:0 Kocęba (67.), 8:1 Migdał (81.), 9:1 P. Kuźma (90.)

Brzezina II Osiek: Bies, J. Płonka, Domasik, Dzierżawa, Kawczak, Majda, K. Kuźma (46. Zygmunt), Kozioł (46. Mydlarz), Filip (60. K. Płonka), Spisak (60. Sala), Kocęba (75. P. Kuźma). Trener: Leszek Mlocek.

Zaborzanka Zaborze: Kołacz (46. Jamróz), D. Gaweł (46, Minajkin), Mękal, Gworek, Ostrowski, Tadeusz (46. Bernaś), Klaja (55. Stachura), K. Gaweł, Kowalczyk (55. Ryś), Migdał, Dobry. Trener: Bartłomiej Stachura.