Remis LKS Jawiszowice w Białce

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   27 marca 2022 15:14

LKS Jawiszowice zremisował na wyjeździe z Tempem Białka  1:1.

W 39. minucie M. Płonka zagrał wzdłuż bramki do D. Płonki. Drugi z wymienionych zawodników obrócił się z piłką. Po jego strzale piłka przeleciała obok bramkarza i wpadła do siatki. Wcześniej przy wyniku 0:0 gola z rzutu karnego mógł zdobyć Radomski, ale wykonując rzut karny trafił futbolówkę w słupek. W 58. minucie po rzucie rożnym w zamieszaniu podbramkowym Talaga wepchnął piłkę do siatki.

„Jeden punkt nas cieszy, ale mimo wszystko czujemy niedosyt. Mieliśmy rzut karny i trzy stuprocentowe sytuacje. Nie powinniśmy zremisować, ale szanujemy swoją zdobycz” – powiedział Jarosław Płonka, trener LKS Jawiszowice.

Sobota 26 marca Tempo Białka – LKS Jawiszowice 1:1 (0:1)
Bramki: D. Płonka (39.), 1:1 Talaga (58.)

Tempo Białka: Wałach, Basiura, Groń, Gruca, Hutyria (6. Wacławik), Janeczek (79. Fujak), Kamiński, Mentel, Palarczyk, Puzik, Talaga.

LKS Jawiszowice: Smok, Radomski, M. Płonka, D. Płonka, Hałat, Korczyk, Herman, Pierlak, Pitry, Sitko, Frączek.