Rezerwy KS Chełmek awansowały do Keeza A Klasy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   23 czerwca 2021 17:22

Rezerwy KS Chełmek wygrały u siebie z LKS Poręba Wielka i przypieczętowała swój awans do Keeza A Klasy.

W 14. minucie Piątek oddał bardzo ładny strzał z 25 metrów w samo okienko. Niektórzy mówią, że nic dwa razy się nie zdarza. Ta zasada nie obowiązuje jednak Piątka. W 16. minucie uderzył skutecznie z prawie tego samego miejsca na boisku w ten sam róg.

W 65. minucie było 3:0. Gospodarze spressowali rywali całą drużyną. W wyniku tego Niemczyk zagrał do Kysiaka, który oddał dobry strzał na bliższy róg. Cztery minuty później podopieczni Konrada Karaśkiewicza podwyższyli swoje prowadzenie. Dębski otrzymał podanie od Platy.

Po jego strzale futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

W 75. minucie Wieczorek zagrał długą piłkę do Piatka, a ten wymanewrował golkipera i skierował piłkę do pustej bramki. W 77. minucie prawą stroną zaatakował Piątek i w sytuacji dwa  na jeden wyłożył futbolówkę Kysiakowi, który dopełnił formalności.

„Bardzo dobrze weszliśmy w to spotkanie. W końcówce pierwszej połowy w nasze poczynania wkradła się nerwowość, a rywal miał kilka okazji bramkowych. Po strzeleniu gola na 3:0 uspokoiliśmy grę. Chciałbym pochwalić Wiktoria Piątka. Urodził się w 2004 roku, a już teraz świetnie sobie radzi w piłce seniorskiej. Zagrał dziś rewelacyjnie.

„Przed sezonem nie nastawialiśmy się na walkę o awans, a na ogrywaniu zawodników. Udało się nam to jednak połączyć z awansem. Cieszy nas to, bo Keeza A Klasa to dobre miejsce na rozwój piłkarzy, którzy nie mieszczą się w kadrze pierwszego zespołu” – powiedział Konrad Karaśkiewicz, trener rezerw KS Chełmek i prezes klubu.

Rezerwy KS Chełmek w klasie A 💪⚪💚KS II Chełmek 6:0 LKS Poręba Wielka14 min 1:0 Wiktor Piątek ⚽ ( as. Dominik…

Posted by KS Chełmek on Tuesday, June 22, 2021

Wtorek 22 czerwca KS II Chełmek – LKS Poręba Wielka 6:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Piątek (14.), 2:0 Piątek (16.), 3:0 Kysiak (65.)  5:0 Piątek (75.), 6:0 Kysiak (77.)

KS II Chełmek: Szyba, Wieczorek, Baczewski (75. Tomsia), Banaś (60. Niemczyk), Nowotarski, Kaczor (76. Lebica), Piątek, Lieber, Majcherek (62. Dębski), Jeleń (75. Plata), Kysiak. Trener: Konrad Karaśkiewicz.

LKS Poręba Wielka: K. Kołacz, Żydzik (60.Mączka), Szwed, Mateusz Paluch, R. Sporysz, Szczerbowski, Oczkowski (71. P. Kołacz), Tomczyk (78. P. Sporysz), Pawlica, Konrad Ryś, Węglarz (82. Dźwigoński). Trener: Damian Pałamarczuk.