Pierwsza strata punktowa Iskry

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   19 maja 2021 07:37

Iskra zremisowała na wyjeździe z rezerwami KS Chełmek 2:2. To była pierwsza strata punktów zespołu z Brzezinki w tym sezonie.

Początek należał do gospodarzy. W 28. minucie w zamieszaniu podbramkowym wygrał Lieber i strzelił precyzyjnie w górny róg bramki. W 32. minucie gospodarze przeprowadzili bardzo dobrą akcję. W jej końcowej fazie Lieber uruchomił do akcji sam na sam Piątka. Zawodnik KS Chełmek wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:0.

Jeszcze w pierwszej połowie gol kontaktowego zdobyli goście. Z lewego skrzydła piłkę zagrał Wojtaszak.  Piłka dotarła do Scąbra, który pokonał bramkarza technicznym strzałem na bliższy róg. W 82. minucie znów dośrodkował Wojtaszak. W zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Skiernik. Futbolówka po jego strzale głową odbiła się od słupka. Dobił Sergiel.

„To był mecz z emocjami do samego końca. Pierwszą połowę przespaliśmy. Gospodarze nie pozwolili nam na rozwinięcie skrzydeł  i zasłużenie wygrali tą część gry. Po przerwie to już była ta Iskra, którą chcę widzieć. Przebywaliśmy na połowie rywala przez większość cześć połowy. Nie przeszkodziło nam nawet osłabienie w końcówce. Z remisu jestem zadowolony, ale tylko połowicznie” – powiedział Rafał Skrzypek, grający trener Iskry Brzezinka.

„Po ostatniej wysokiej porażce z Iskrą, gdy wcale nie graliśmy źle, chcieliśmy zdobyć dobry wynik. Wykorzystaliśmy swoje szanse i byliśmy mocno zdeterminowani i zaangażowani. Remis też jest dobrym wynikiem. Cieszy mnie to, że bramki zdobyli młodzieżowcy z roczników 2002 i 2004″ – powiedział Konrad Karaśkiewicz, trener KS II Chełmek i prezes tego klubu.

Niedziela 16 maja KS II Chełmek – Iskra Brzezinka 2:2
Bramki: 1:0 Lieber (28.), 2:0 Piątek (32.), 2:1 Scąber, 2:2 Sergiel (82.)

KS II Chełmek: Szyba, Wieczorek, Baczewski, Niemczyk, Nowotarski, Pędrys, Lieber, Piątek, Plata (67. Rojkowski), Kysiak, Jeleń (89. Krzemiński). Trener: Konrad Karaśkiewicz.

Iskra Brzezinka: Baruś, Czarnik (40. Nagi), Koczur (54. Skrzypek), Gąsiorek (80. Dziedzic), Płatek (87. czerwona za dwie żółte), Krzemień (75. Mika), Kyrcz, D. Skiernik, Wojtaszak, Scąber, Samek (54. Sergiel). Trener: Rafał Skrzypek.