Wysokie zwycięstwo lidera z Niwą

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   2 maja 2021 20:34

Bardzo ważny mecz w kontekście walki o awans do IV Ligi odbył się w Białce. Tamtejsze Tempo wygrało 3:o  z Niwą Nowa Wieś.

Pierwsza połowa była wyrównana. W 22. minucie bramkarz Tempa bardzo obronił strzał z narożnika szesnastki Miłonia. W 27. minucie Bryła wykorzystał wrzutkę kolegi z drużyny i strzelił gola uderzeniem tyłem głowy. W końcówce tej części gry Gacur bardzo dobrze obronił strzał z rzutu rożnego Rupy.

Na początku drugiej połowie kilka groźnych okazji strzeleckich mieli gospodarze. Najlepszych okazji nie wykorzystali Puzik, Basiura i Madziała. W 82. minucie Mentel brzuchem wepchnął piłkę  zagraną przez Rupę do siatki. Dwie minuty później było 3:0. Puzik zagrał do Piekarczyka, który tak dołożył nogę, że futbolówka znalazła się w bramce.

,,Wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania. W pierwszej połowie dominowaliśmy. Nie strzeliliśmy jednak gola, ale go straciliśmy. W drugiej lepszy był przeciwnik. W pierwszym kwadransie mocno zaatakowali. My jednak mieliśmy niewykorzystaną świetną okazję zna 1:1. W końcówce Tempo nas wypunktowało” – powiedział Michał Matejko, grający trener Niwy Nowa Wieś.

Sobota 1 maja Tempo Białka – Niwa Nowa Wieś 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Bryła (27.), 2:0 Mentel (82.), 3:0 Piekarczyk (84.)

Tempo Białka wyjściowy: Wałach, Mentel, P. Marek, Bryła, Gruca, Puzik, Motor, Rupa, Kalicki, Basiura, Piekarczyk.

Niwa Nowa Wieś: Gacur, Holewa (67. Pękala), Matusz, Nycz, Matejko, Piskorek, Stawowczyk, Gardyński (85. Zwaryczuk), Mateja, Miłoń (55. Dokudowiec), Chrapek. Trener: Michał Matejko.