Pewne zwycięstwo lidera

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   2 maja 2021 21:39

Górnik uczynił kolejny krok do przodu w walce o Ligę Okręgową Lider z Brzeszcz wygrał aż 6:0 z LKS Piotrowice.

W 8. minucie Bartula zagrał prostopadle do Żmudki, który otworzył wynik spotkania. W 12. minucie zdaniem sędziego faulowany był Kawczak. Gola zdobył Bartula. Minutę później Kawczak był znów faulowany w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Kozieł.

W 63. minucie z lewego skrzydła dośrodkował Kozieł. Obrońca wybił piłkę. Na 12 metrze doszedł do niej Sojka i skierował pod poprzeczkę. W 72. minucie stoper zagrał do Kawczaka. Ten  się obrócił i zagrał ze środka pola do Brańki. Zawodnik Górnika nie zmarnował sytuacji jeden na jeden z bramkarzem. W 87. minucie bramkarz LKS Piotrowice złapał piłkę, a potem ja wypuścił. Żmuda dobiegł do futbolówki i umieścił ją w siatce.

,,Cały czas dominowaliśmy i prowadziliśmy grę. Po golu na 3:0 się rozluźniliśmy, ale po przerwie znów graliśmy z odpowiednim zaangażowaniem” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnik Brzeszcze.

,,Przegraliśmy nastawieniem. Już przed mecze niektórzy nasi zawodnicy mówili, że przegramy” – powiedział Piotr Frączek, grający członek zarządu LKS Piotrowice.

Sobota 1 maja Górnik Brzeszcze – LKS Piotrowice 6:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Żmudka (8.), 2:0 Bartula (12.), 3:0 Kozieł rzut karny (13.), 4:0 Sojka (63.), 5:0 Brańka (72.), 6:0 Żmuda (87.)

Górnik Brzeszcze: Borgosz, Żmudka, D. Jędrusik, Walus (60. Salepa), Kozieł, Stachańczyk (46. Brańka), Piwowar (46. Żmuda), Sojka (68. Czul), Bartula, Michalik (55. Drabczyk), Kawczak. Trener: Wojciech Włodarczyk.

LKS Piotrowice: Figura, M. Rogalski, S. Rogalski,  Walkiewicz, Marsowicz, Paweł Frączek, Piotr Frączek (81. Klimczyk), Włoch (81. Antecki), Merta, Hałatek, Kocoń (88. Miętka). Trener: Jarosław Chowaniec.