Udany początek rundy Brzeziny

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   29 kwietnia 2021 19:58

Brzezina rundę wiosenną zaczęła dziś, bo w poprzedniej kolejce pauzowała. Zespół z Osieka wygrał na wyjeździe z LKS Żarki 2:0.

W 32. minucie Mrowiec zagrał prostopadle do Dubiela. Ten wymanewrował obrońcę i wrzucił piłkę w pole karne do Pyrlika. Zawodnik Brzeziny pokonał bramkarza strzałem głową z pięciu metrów. W 48. minucie przyjezdni zdobyli drugiego gola. Indywidualną akcję przeprowadził Dubiel. Był faulowany w polu karnym. Skutecznie jedenastkę wykonał Zaremba.

,, Do 60. minuty nasza gra wyglądała naprawdę dobrze. Wydarzenia na boisku toczyły się pod nasze dyktando. Mieliśmy też swoje sytuacje na podwyższenie wyniku. W najlepszych Ryszawy trafił w poprzeczkę, a po strzale Zaremby z  około siedmiu metrów futbolówka przeleciała obok słupka. Od około 60. minuty za bardzo się cofnęliśmy. Przez to było trochę zamieszania przy stałych fragmentach dla rywali. Ogólnie jednak jestem bardzo zadowolony z naszej postawy. Długo przecież czekaliśmy na mecz ligowy” – powiedział Łukasz Szczepaniak, trener Brzeziny Osiek.

Środa 29 kwietnia LKS Żarki – Brzezina Osiek 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Pyrlik (32.), 0:2 Zaremba rzut karny I(48.)

Skład Brzeziny Osiek: Majda, Bernaś, Majcherek, Gros (62. Zemła), Nalepa, Merta (75. Bury), Zaremba, Ryszawy, Mrowiec (68. Dąba), Dubiel, Pyrlik (80. Dziubek). Trener: Łukasz Szczepaniak.