LKS Poręba Wielka wygrał na koniec rundy i opuścił ostatnie miejsce w tabeli

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   14 listopada 2020 22:47

LKS Poręba Wielka wygrał na wyjeździe z LKS Głębowice 3:2. Podopieczni Bartłomieja Stachury opuścili ostatnie miejsce w tabeli B Klasy.

Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. Po dośrodkowaniu  z lewego skrzydła spod linii autowej przez jednego z zawodników LKS Głębowice obrońca klubu z Poręby Wielkiej tak niefortunnie interweniował, ze strzałem  głową strzelił gola samobójczego.

W końcówce pierwszej połowy z bardzo dobrej strony pokazali się przyjezdni. Stachura strzelił gola bezpośrednio z rzutu rożnego. Futbolówka po jego wrzutce przeszła pod nogami obrońcy i wpadła do siatki. W drugiej minucie doliczonej zespół z gminy Oświęcim przeprowadzili składną akcję. Stachura zagrał do Czapiewskiego, a ten do Krzysztofa Rysia, który później obsłużył dobrym podaniem Pawlicę. Ostatni z wymienionych zawodników wrzucił futbolówkę w pole karne. Strzałem głową bramkarza pokonał Krzysztof Ryś.

Później po rzucie wolnym  z 25 metrów Szczerbowskiego bramkarz skutecznie obronił. Dobitka Wilkosza była skuteczna. Gospodarzy stać było na zdobycie jeszcze jednego gola. Skuteczną i indywidualną akcję przeprowadził Kozub.

,,Do 20. minuty graliśmy tak, jakbyśmy zostali w szatni. W pierwszej połowie mieliśmy swoje szanse. W końcówce pierwszej połowy straciliśmy tzw. bramki do szatni, które nas podłamały.  W drugiej połowie gra była wyrównana, ale lepsze sytuacje mieli rywale” – powiedział Przemysław Tlałka, trener LKS Głębowice.

,,To był całkiem niezły mecz. Mieliśmy dużo niewykorzystanych sytuacji, To się zemściło, bo po golu na 2:3 rywal nas trochę przycisnął. Z gry byliśmy lepsi” – powiedział Bartłomiej Stachura, grający trener LKS Poręba Wielka.

Sobota 14 listopada LKS Głębowice – LKS Poręba Wielka 2:3 (1:2)
Bramki: 1:0 gol samobójczy, 1:1 Stachura (45.), 1:2 Krzysztof Ryś (47.), 1:3 Wilkosz, 2:3 Kozub

LKS Głębowice: Wandor (Kuźma), Domasik, Wojciech Brońka (55. Kozub), Dzierżawa, Zając, Szostak (Michał Brońka), Wojciech Brońka, Skowron, Jaszczyk, Sala (50. Spisak), Bieszczad. Trener: Przemysław Tlałka.

LKS Poręba Wielka: Dźwigoński, Stefański (46. Tomczyk), Krawczyk, Mus (15. Czapiewski), Szczerbowski, Pawlica, Wilkosz, Żydzik (80. Olejarz), Szwed (75. Teper), Ryś, Stachura. Trener: Bartłomiej Stachura.