Pewna wygrana Brzeziny

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   8 listopada 2020 20:00

Brzezina wygrała na wyjeździe ze Zgodą Byczyna 6:1. Trener klubu z Osieka chwalił przede wszystkim Szymona Brańkę i Kacpra Filipa.

Wynik otworzyli gospodarze. W 14. minucie po rzucie rożnym i strzałem nogą z 10 metra bramkarza pokonał Zieliński. W 34. minucie dobrze dośrodkował Brańka. Bramkę tzw. szczupakiem zdobył Nalepa. W 37. minucie na prowadzenie wyszli przyjezdni. Brańka oddał dobry strzał po ziemi z okolic 20 metra.

W 51. minucie było 1:3. Indywidualną akcję przeprowadził Zaremba. W jej końcowej fazie zagrał do Anteckiego, który pokonał bramkarza strzałem głową. W 61. minucie dwójkową akcję Zaremby z Brańką ten drugi oddał strzał  z 20 metrów w samo okienko.

W 75. minucie w samodzielnej akcji Filip wymanewrował bramkarza Zgody i skierował futbolówkę do pustej bramki. W 86. minucie ten sam zawodnik wykorzystał wrzutkę Ryszawego i skierował piłkę do siatki po dobrej główce.

,,Do 20. minuty mieliśmy problem z rywalem. Potem uporządkowaliśmy grę i radziliśmy sobie lepiej. W drugiej połowie byliśmy lepsi. Chciałem za dzisiejszy mecz pochwalić Szymona Brańkę i Kacpra Filipa. Ten drugi ma 18 lat i walczy o miejsce w pierwszym składzie. Cieszy jego postawa i gol” – powiedział Łukasz Szczepaniak, trener Brzeziny Osiek.

Sobota 7 listopada Zgoda Byczyna – Brzezina Osiek 1:6 (1:2)
Bramki: 1:0 Zieliński (14.), 1:1 Nalepa (34.), 1:2 Brańka (37.), 1:3 Antecki (51.), 1:4 Brańka (61.), 1:5 Filip (75.), 1:6 Filip (86.)

Składy Brzeziny Osiek: Majda, Narwojsz, Nalepa, Majcherek, Bury, Dziubek (65. Filip), Ryszawy, Dąba (46. R. Gros), Brańka (75. Walus), Zaremba (80. Kulczyk), Antecki (70. Płonka). Trener: Łukasz Szczepaniak.