W Górniku wyniki bez zmian. Jest zmiana w kadrze

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   26 października 2020 11:49

Górnik Brzeszcze wygrał 4:1 w Malcu ze Zgodą. Do kadry lidera A Klasy powrócił doświadczony Arkadiusz Bartula.

W 12. minucie Sojka zagrał długą piłkę ze środka do ustawionego na prawej stronie Widucha. Ten wprowadził piłkę w kierunku bramki i podał do Czerwika. Futbolówka po jego strzale odbiła się od obrońcy. Przejął ją Baraniak i oddał z powrotem do Czerwika, który tym razem uderzył skutecznie.

W 17. minucie piłkę z autu wyrzucił Żmudka. Kawczak przegłówkował ją do środka do Widucha. Ten wpuścił w tzw. uliczkę K. Jędrusika. Zawodnik Górnika położył rywali i podwyższył prowadzenie. W 30. minucie było 0:3. Kawczak zagrał na lewym skrzydle prostopadle do Baraniaka. Piłkarz wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem.

W 78. minucie Chwierut przerzucił piłkę z połowy na lewą stronę. Tam przejął ją prezes Zgody i pokonał golkipera strzałem na dalszy róg. W doliczonym czasie gry goście przypieczętowali swój sukces. Ustawiony na lewej flance Kozieł podał wzdłuż szesnastki a gola z siedmiu metrów zdobył Drabczyk.

,,Zagraliśmy dziś słabo. W naszej grze było dużo niedokładności. Byliśmy wolniejsi od rywala. Nie przypominaliśmy drużyny z wcześniejszych okresów. Zabrakło nam dziś trzech zawodników z podstawowego składu. Było to widoczne w grze” – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

,,W pierwszej połowie dominowaliśmy całkowicie. Mogliśmy zdobyć jeszcze kilka bramek. W drugiej połowie rywal siadł na nas przez około 10 minut. Później jednak odzyskaliśmy inicjatywę” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

Niedziela 25 października Zgoda Malec – Górnik Brzeszcze 1:4 (0:3)
Bramki: 0:1 Czerwik (12.), 0:2 K. Jędrusik (17.), 0;3 Baraniak (30.), 1:3 Sokół (78.), 1:4 Drabczyk (90+)

Zgoda Malec: Gibas, Krawczyk (46. Banasiak), Nowak, S. Drebszok, Tomala, R. Drebszok (46. Kwaśniak), Chwierut, K. Drebszok, Sokół, Lekki (83. Kuwik), Łukasik. Trener: Andrzej Tomala.

Górnik Brzeszcze: Błazenek, Żmudka, Walus, D. Jędrusik, Kozieł, Widuch (60. Bartula), Baraniak (60. Drabczyk), Sojka, Czerwik, K. Jędrusik,  Kawczak (60. Stachańczyk). Trener: Wojciech Włodarczyk.