Rezerwy KS Chełmek wzmocnione zawodnikami z jedynki wygrały w Harmężach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   25 września 2020 12:41

Rezerwy KS Chełmek wzmocnione czterema zawodnikami z pierwszej drużyny wygrały w Harmężach z Koroną 4:1 i wyprzedziły rywala w tabeli.

W 17. minucie Wykręt bardzo dobrze zachował się wyłuskując piłkę przy złej wymianie podań między obrońcami. Przyjął piłkę, przeszedł z nią w pobliże linii końcowej do Platy. Ten wymanewrował obrońcę i uderzył skutecznie pod lewe spojenie bramki. W 20. minucie obrona zespołu gospodarzy całkowicie zgubiła się w kryciu. Po zagraniu prostopadłym kolegi z drużyny Pędrys wyszedł na sytuacje sam na sam z  bramkarzem Jego strzał przeciął obrońca. Piłka trafiła jednak z powrotem do atakującego, który z mądrze, z najbliższej odległości skierował futbolówkę do siatki.

W 37. minucie po wrzutce  z rzutu rożnego gola głową zdobył niepilnowany Bęben. W 40. minucie zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był Baran. Celnie z wapna uderzył Tyran. W 70. minucie jeden z zawodników zespołu gości zagrał ze swojej połowy prostopadle do Stankiewicza, który pewnie wykorzystał jeden na jeden z bramkarzem.

,,Nie mam do tego meczu żadnego komentarza” – powiedział Patryk Forma, grający trener Korony Harmęże.

,,Mam mieszane uczucia po tym meczu. Chciałbym, by w meczu z Iskrą wicelider również wystawił zawodników z pierwszej drużyny” – powiedział Dariusz Pawełkiewicz, członek zarządu Korony Harmęże.

,,Mecz toczył się pod nasze dyktando. Rywal miał swojej sytuacje, ale to my zdominowaliśmy spotkanie. Dziś pomogło nam czterech zawodników z jedynki, co wpłynęło pozytywnie na nasze poczynania” – powiedział Konrad Karaśkiewicz, prezes KS Chełmek i trener jego rezerw.

Niedziela 20 września Korona Harmęże – KS II Chełmek 1:4 (1:3)
Bramki: 0:1 Plata (17.), 0:2 Pędrys (20.), 0:3 Bęben (37.), 1:3 Tyran rzut karny (40.), 1:4 Stankiewicz (70.)

Korona Harmęże: Sroka, Niesyto (35. Zieliński), Głowacki, Foks, A. Forma (80. Pachacz), Baran, Rychlewicz, Majewski (46. Skiernik), Bargiel, Tyran, Podbiał (72. Zjawiński). Trener: Patryk Forma.

KS II Chełmek: Szyba, Bęben, Baczewski, Nowotarski (72. Dębski), Kukiełka (75. Niemczyk), Plata (68. Jeleń), Wykręt, Stankiewicz, Piątek, Lieber (65. Kaczor), Plata, Pędrys (Rojkowski). Trener: Konrad Karaśkiewicz.