Kadet wygrał w Krakowie

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   14 stycznia 2020 14:54

Młodzicy Kadeta Oświęcim wygrali w Krakowie z Oknoplastem 63:46.

Drużyna U 13 Kadeta dobrze rozpoczęła mecz. Co prawda nie grała najlepiej a ataku, ale i tak wygrywała 10:3 po pięciu minutach. Po zmianie piątek spotkanie się wyrównało. Chłopcy z oświęcimskiego klubu wygrywali pięcioma punktami. W drugiej kwarcie minimalnie skuteczniejsi byli gospodarze. Po połowie meczu na tablicy wyników wyświetlał się wynik 28:24.

,,W trzeciej i czwartej kwarcie odnajdujemy drogę do kosza przeciwników. Nasi wysocy koszykarze zaczynają wykorzystywać podania od naszych rozgrywających, a zawodnicy obwodu bardzo spokojnie i mądrze zamieniają swoje wejścia na kosz na punkty” – powiedział Wojciech Porębski, trener Kadeta Oświęcim.

,,Mecz ten pokazał, że przed nami jeszcze bardzo dużo ciężkiej pracy i litrów potu wylanych na treningach. Pomysł na grę mamy, wiemy co trzeba zagrać w ataku i jak bronić poszczególne akcję. Jednak brakuje nam zimnej krwi podczas oddawania rzutów z czystych pozycji” – dodał trener.

Zespół z Oświęcimia zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Oknoplast Kraków – Kadet Oświęcim 46:63  (11:16, 13:12, 13:19, 8:16)