Zmniejszyła się przewaga KS Chełmek nad Tempem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   28 października 2019 19:57

KS Chełmek przegrał w Gromcu z Nadwiślaninem 1:2. Tempo Białka wygrało, więc przewaga klubu z Chełmka nad wiceliderem zmalała.

W 32. minucie na prowadzenie wyszli przyjezdni. Z prawej strony dośrodkował Nędza, a akcję zamknął Majka. Pięć minut później gospodarze wyrównali. Po wrzutce kolegi z drużyny strzałem głową pokonał Waligóra. W 80. minucie szalę zwycięstwa na stronę przechylił Wierzbic. Oddał precyzyjny strzał zza 16 metra.

,,Obecnie płacimy wysoką karę za nonszalancję w grze. Od kiedy wywalczyliśmy pozycje lidera gramy bez ambicji” – powiedział Paweł Sidorowicz.

Sobota 26 października Nadwiślanin Gromiec – KS Chełmek 2:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Majka (30.), 1:1 Waligóra (35.), 2:1 Wierzbic (80.)

Nadwiślanin Gromiec: Gielarowski, Piegzik, Zejma, Stefański, Waligóra (74. Chandzlik), Zmarzły, Szlęzak, Wierzbic, Palka, Boratyński (69. Bogacz), Nowicki.

KS Chełmek: Żołneczko, Nędza, Chylaszek, Krzyśko, Kantek, Sidor, Stankiewicz (75. Pędrys), Hankus, Wykręt (46. Sermak), Majka, Kaleta (75. Glauber). Trener: Paweł Sidorowicz.