Przegrana Orła w ostatniej kolejce rundy i w ostatnim meczu trenera

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   28 października 2019 22:44

Orzeł Witkowice przegrał na swoim boisku z Sołą Łęki. Po tym spotkaniu trenerem Orła przestał być Szymon Śliwa.

Przyjezdni wynik otworzyli dość szybko, bo już w 4. minucie. Swarzyński zagrał za plecy do Matejki, a ten strzałem po ziemi umieścił piłkę w bramce przy dalszym rogu. W 27. minucie zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był Zarzycki. rzut karny strzelił Amrozi. W 35. minucie z prawej strony dośrodkowywał Bąba. Na piątym metrze głową uderzył Szypuła, co pozwoliło Orłowi dojść przeciwnika na jedną bramkę. Soła wygrała jednak dwoma bramkami, bo w 75. minucie Karnas przeprowadził solową akcję, a po jego uderzeniu z 12 metra futbolówka przeleciała pod rękami bramkarza i wpadła do bramki.

Po tym meczu z drużyną Orła Witkowice pożegnał się jej dotychczasowy trener – Szymon Śliwa. Personalia nowego trenera póki co nie są jeszcze znane. Zarząd klubu z gminy Kęty prowadzi rozmowy z zainteresowanymi osobami.

,,Mecz był wyrównany. Goście byli skuteczniejsi. Szkoda prostych błędów w obronie, które ułatwiają zadanie rywalowi” – o meczu powiedział Szymon Śliwa, trener Orła Witkowice.

,,To był mój ostatni mecz w roli trenera Orła. Rozstaliśmy się za porozumieniem stron. Uznaliśmy, że po czterech latach mojej pracy trzeba jednak spróbować w tym klubie opcji z nowym trenerem, który być może wprowadzi świeżość i coś zmieni. Ja bardzo dziękuję zarządowi za zaufanie przez ten długi czas, zawodnikom za zaangażowanie i wszystkim innym osobom związanym  z klubem za wszelką okazaną pomoc. Będę dobrze wspominał ten czas” – dodał Śliwa.

,,Mecz był ciężki, gdyż do Witkowic przyjechaliśmy zaledwie w jedenastu. Wygraliśmy, mamy dobrą pozycje wyjściową w tabeli i w dobrych humorach możemy przystąpić najpierw do odpoczynku, a potem do przygotowań do nowej rundy” – powiedział Bogdan Swarzyński, grający trener Soły Łęki.

Sobota Orzeł Witkowice – Soła Łęki 1:3 (1:2)
Bramki: 0:1 Matejko (4.), 0:2 Amrozi rzut karny (25.), 1:2 Szypuła (35.), 1:3 Karnas (75.)

Składy:
Orzeł Witkowice: Nowowiejski, Mitoraj (65. Paździor), Rusinek, Walus, Jedliński, Hankus, Jasiński, Wandor (70. K. Jekiełek), Bąba, Kawończyk (65. Daniel), Szypuła. Trener: Szymon Śliwa.

Soła Łęki: Dusik, Wawrzyczek,  Pawlusiak, Zygmunt, Kramarczyk, Matejko, Zarzycki, Karnas, Kukiełka, Swarzyński, Amrozi. Trener:  Bogdan Swarzyński.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa