Końcówka należała do KS Chełmek

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   22 października 2019 17:32

KS Chełmek wygrała u siebie z Zatorzanką Zator 3:0. Gospodarze bramki strzelili w  ostatnim kwadransie.

W 65. minucie groźnej kontuzji dostał Tomasz Kustra. Jego przerwa w grze potrwa dłuższy czas. W 75. minucie Sermak oddał precyzyjny strzał pod poprzeczkę z 16 metrów. W 80. minucie sędzia zarządził rzut karny za zagranie ręką jednego z piłkarzy Zatorzanki. Rzut karny wykorzystał Kantek. W 90. minucie strzelec drugiego gola dla KS Chełmek dośrodkował futbolówkę, a gola na 3:0 zdobył Hankus.

,,Zwycięstwo w całości dedykujemy Tomaszowi Kustrze, który doznał poważnej kontuzji” – powiedział Paweł Sidorowicz, trener KS Chełmek.

,,Dopóki starczyło nam sił i dobrze się przesuwaliśmy, to gra i wynik był w porządku. Nasza sytuacja się skomplikowała, gdy z boiska musiał zejść nasz napastnik. Naszym problemem jest zbyt duża rotacja w klubie. Zbyt często muszę zmieniać formację” – powiedział Marcin Folga, trener Zatorzanki Zator.

Sobota 19 października KS Chełmek – Zatorzanka Zator 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Sermak (75.), 2:0 Kantek rzut karny (80.), 3:0 Hankus (90.)

KS Chełmek: Żołneczko, Nędza, Krzyśko (70. Majka), Chylaszek, Kantek, Sidor, Kustra (65. Sermak), Stankiewicz (90. J. Bieniek), Wykręt (60. Pędrys), Kaleta, Hankus (90. Lukas). Trener: Paweł Sidorowicz.

Zatorzanka Zator: Lichański, Baluś, Pindel, K. Celej, Kluska (85. A. Celej), Leszczyński, Wolanin, Makuch, Stefaniak, Woźniak (75. Kukiełka), Żmuda (65. Kwiatkowski). Trener: Marcin Folga.