Strata Pogórza do Solavii powiększona

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   21 października 2019 13:28

Pogórze przegrało w Grojcu z Solavią 1:3. Teraz strata klubu z Gierałtowic do przedostatniej drużyny A Klasy wynosi pięć punktów.

W meczu były dodatkowe smaczki. Grały ze sobą drużyny na ten moment najbardziej zagrożone spadkiem do B Klasy. Spotkanie to mogło mieć duże znaczenie dla dalszej rywalizacji. Trenerem Pogórza jest były szkoleniowiec Solavii. Niektórzy zawodnicy klubu z Gierałtowic grali wcześniej w barwach swojego niedzielnego rywala.

Pierwsi z gola cieszyli się przyjezdni. W 25. minucie rzut wolny z 35 metra wykonywał Zygmunt. Po obronie bramkarza i odbiciu się od poprzeczki piłka wróciła na pole karne. Z piątego metra dobił Kamski.

W 35. minucie po rzucie rożnym Mroczka gola głową zdobył R. Noworyta.   W 52. minucie zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był D. Płonka. Gola z wapna zdobył Wołek. W 70. minucie jeden z piłkarzy Solavii zagrał długą piłkę z własnej szesnastki. S. Smolarek wyszedł i przelobował Szyca z ostrego kąta.

,,Byliśmy lepsi i mieliśmy więcej sytuacji bramkowych” – powiedział Daniel Płonka, grający trener Solavii Grojec.

,,Przeciwnik zdominował nas fizycznie. Przegrywaliśmy walkę  w środku boiska. Nie zagraliśmy na swoim poziomie. Solavia wygrała zasłużenie” – powiedział Dawid Szewczuk, grający trener Pogórza Gierałtowice.

Niedziela 20 października Solavia Grojec – Pogórze Gierałtowice 3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Kamski (25.), 1:1 R. Noworyta (35.), 2:1 Wołek rzut karny (52.), 3:1 S. Smolarek (70.)

Solavia Grojec: Kołacz, B. Smolarek, R. Noworyta. Żebrak, Chowaniec, Krężel, Gonszcz (60. Goc), S. Smolarek (85. Bogdan), Mroczek, Wołek (65. Śleziak), D. Płonka. Trener: Daniel Płonka.

Pogórze Gierałtowice: Szyc, Zieliński, Szewczuk, Nowak, Jakubik, Zygmunt, Kamski (80. Frączek), K. Zając, Krzemień, Hałat, Dziuga (60. Makuch). Trener: Dawid Szewczuk.