Przeciszovia liderem A Klasy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 października 2019 17:51

Przeciszovia wygrała we Włosienicy z Sygnałem  2:1. Po tym meczu i remisie TS Hejnału zespół z Przeciszowa jest liderem A Klasy.

W 5. minucie rzut wolny wykonywał Semik. Futbolówka po jego zagraniu dotarła do Mycyka, który strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza.

Później Korwin przejął futbolówkę na lewym skrzydle. Zawodnik Sygnału zagrał do Szpiegli, a ten podał na 12 metr do K. Stachury. Ten uderzył bez przyjęcia nad wychodzącym golkiperem.

W 87. minucie Semik zagrał ze środka do Matli. Piłkarz Przeciszovii zdecydował się na drybling. Zdaniem sędziego był faulowany przez obrońcę. Rzut karny wykorzystał Mycyk.

,,To była piłkarska bitwa, która powinna zakończyć się podziałem punktów. Naszym zdaniem decyzja arbitra o karnym była niesłuszna i miała wpływ na przebieg meczu. Szkoda, ponieważ harowaliśmy cały mecz, po to by uzyskać dobry wynik z kandydatem do objęcia fotelu lidera. Ciężko zrealizować plan, jeżeli występuje taka sytuacja. Cała drużyna wykonała kawał dobrej roboty. Wszyscy zostawili dużo zdrowia na boisku. Dlatego chciałem im za to podziękować” – powiedział Damian Pałamarczuk, trener Sygnału Włosienica.

,,Pogoda nie sprzyjała grze. Warunki i boisko były ciężkie. Było dużo walki, ale o konstruowanie akcji było trudno. Mecz był wyrównany” – powiedział Łukasz Płonka, trener Przeciszovii Przeciszów.

Sobota 5 pażdziernika Sygnał Włosienica – Przeciszovia Przeciszów 1:2

Bramki: 0:1 Mycyk (5.), 1:1 K. Stachura, 1:2 Mycyk rzut karny (87.)

Sygnał Włosienica: Sz. Stachura, Ludwinek, Ligus, Pacyga, Momot,  Korwin (78. Pokrzyk), Walczak, Szpiegla, Grubka (60. Zdeb), K. Stachura, Sulkiewicz (60. Oczkowski). Trener: Damian Pałamarczuk.

Przeciszovia Przeciszów: D. Michałek, Pawela, Mycyk, Serwatka, Szafraniec (75. Klimczyk), Węgrzyn (46. Matla), Semik, Żabiński (46. M. Płonka), Lasek (46. Krzemień), Bartuś, K. Michałek (78. Jurecki). Trener: Łukasz Płonka.