Solavia wygrała w lidze pierwszy raz w tym sezonie – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   23 września 2019 22:54

Solavia wygrała we Włosienicy 1:0. Gola zdobył Wołek, który wcześniej nie wykorzystał dwóch tzw. setek.

W 21. minucie po rzucie rożnym K. Stachura uderzył na bramkę. Efektu bramkowego nie było. Nieskuteczne były również próby dobitki dwóch innych zawodników Sygnału. W pierwszej połowie były okresy, w których przeważali gospodarze i takie, w których przewagę osiągali przyjezdni.

Początek pierwszej połowy to dobra gra zespołu z Włosienicy. W 52. minucie z prawego skrzydła zagrał Witek. W bardzo dobrej sytuacji strzeleckiej był Wołek. Jego strzał głową z bliska był jednak niecelny. Później lekką inicjatywę posiadała Solavia. W 59. minucie  z narożnika pola karnego uderzył Szpiegla. Makowski poradził sobie  z ta próbą.

W 63. minucie przed drugą szansą stanął Wołek. Tym razem po precyzyjnej wrzutce kolegi z drużyny oddał kolejny niecelny strzał. Zawodnik Solavii trzeciej okazji już nie zmarnował. Po zagraniu Goca przewrotką próbował uderzyć Witek. Piłka dotarła do Wołka, który skierował futbolówkę do siatki.

Niedziela 22 września Sygnał Włosienica – Solavia Grojec 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Wołek (89.)

Sygnał Włosienica: Sz. Stachura, Oczkowski, Walczak, K. Stachura, Pacyna, Szpiegla (65. Momot), Ludwinek, Grubka (83. Wojnowski), Korwin, Zdeb, Sulkiewicz. Trener: Damian Pałamarczuk.

Solavia Grojec: Makowski, B. Smolarek, Płonka, Chowaniec, Mroczek, Krężel, S. Smolarek (71. Gonszcz), Żebrak, Sołtysik (70. Goc), Wołek, Witek. Trener: Daniel Płonka.