Niwa przegrała z Kalwarianką

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   22 maja 2019 21:26

Niwa Nowa Wieś po słabym meczu przegrała na wyjeździe z Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska 2:3.

W  3. minucie Oleksy przyjął piłkę w okolicach szesnastki i skutecznie uderzył  z pòłobrotu. W 35. minucie po błędzie gości Kalwarianką wyszła z akcją 3 na 2. Pierwszy strzał obronił bramkarz, ale dobitka Ryszawego była bezbłędna. W 48. minucie gospodarze krótko rozegrali rzut rożny. Reprezentanci klubu z Gminy Kęty popełnili błędy w kryciu, co wykorzystali przeciwnicy. Gola w zamieszaniu podbramkowych zdobył Kantyka.

W 60. minucie Niwa zdobyła bramkę kontaktową. Z prawego skrzydła do Piskorka zagrał Flis. Napastnik Niwy oddał skuteczny strzał na bramkę. W 90. minucie Piskorek okazał się skutecznym egzekutorem rzutu karnego.

Sobota 11 maja Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska – Niwa Nowa Wieś 3:2 (2:0)
Bramki: 1:0 Oleksy (3.), 2:0 Ryszawy (35.), 3:0 Kantyka (48.), 3:1 Piskorek (60.), 3:2 Piskorek (90.)

Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska: Pliusnov, Boczarski, Paździorko, Hobrzyk, Kryjak, Rokowski, Socała, Kołodziej(75. Dybek), Ryszawy (53. Brania), Kantyka, Oleksy.

Niwa Nowa Wieś: Gacur, Kukiełka, Gardyński (55, D. Merta), P. Merta, Klimczyński, Deska,  Mateja, Flis,  Holewa (46. Nycz), Stawowczyk, Piskorek. Trener: Kamil Żmuda.