Brzezina wygrała z Halniakiem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   19 maja 2019 18:48

Brzezina wygrała w czwartek z Halniakiem Maków Podhalański 3:1. Zawodnicy klubu z Osieka mogli więc spokojnie udać się na weekend.

W 18. minucie piłkarze Halniaka wykonywali rzut karny. Obronił go jednak Kulczyk. W 22. minucie po wrzutce Borowczyka Antecki minął obrońcę i znalazł sposób na bramkarza. W 51. minucie Szewczyk wykonywał rzut wolny. Po jego strzale piłka przeleciała nad murem i wpakował ją w samo okienko.

W 73. minucie Borowczyk zagrał prostopadle do Anteckiego, a ten posłał futbolówkę obok golkipera. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. W 85. minucie Halniak zdobył gola honorowego. Wykonywali rzut wolny. Po rykoszecie Kulczyka lobował Bagnicki. Bramkarz Brzeziny musnął piłkę rękoma, ale ta wpadła do siatki.

,,Pierwsza połowa była wyrównana. Momentami nawet przeważali goście. W drugiej zdecydowanie przejęliśmy inicjatywę. Mogliśmy wygrać wyżej, bo mieliśmy ku temu okazje” – powiedział Piotr Balonek, trener Brzeziny Osiek.

Czwartek 16 maja Brzezina Osiek – Halniak Maków Podhalański 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Antecki (22.), 2:0 Szewczyk (51.), 3:0 Antecki (73.), 3:1 Bagnicki (85.)

Brzezina Osiek: Kulczyk, Bernaś, Majcherek, Narwojsz, K. Gros, Szewczyk, Czerny, Borowczyk, Jaromin, Tomala, Antecki. Trener: Piotr Balonek.

Halniak Maków Podhalański: Smyrak, Piskorz, Bobek, Krauz, Gałuszka, Furman, Barczuk, Pająk, Burzyński (65. Burliga), Woźniak (78.  Wójtowicz), Bagnicki.