Górnik na wiosnę punktów nie traci

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   2 maja 2019 13:51

Górnik wygrał w Malcu ze Zgodą 4:2. Zespół z Brzeszcz na wiosnę zdobył komplet punktów. Wygrywa pewnie i wysoko.
W 9. minucie Piwowar przerzucił piłkę do Baraniaka. Ten był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale wolał podać do lepiej ustawionego Widucha, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do pustej bramki. W 21. minucie Czerwik zagrał do  Piwowara, a on minął trzech przeciwników i przelobował golkipera Zgody. W 29. minucie Dudzic skierował futbolówkę na 5 metr. Do siatki przekierował ją K. Drebszok.

W 34. minucie Piwowar otrzymał podanie od Czula i skutecznie wykończył sytuację jeden na jeden z bramkarzem. W 37. minucie strzelec drugiej i trzeciej bramki dla Górnika trafił trzeci raz. Wcześniej Michalik zagrał prostopadle do Baraniaka, a ten  posłał futbolówkę piłkę wzdłuż bramki.

Górnik mógł wygrać wyżej. Między innymi Piwowar, a po strzale Żmudki futbolówka odbiła się od słupka.

,,W naszej grze brakowało zaangażowania, było natomiast sporo było niedokładności i błędów. Rywal mógł wygrać wyżej. Przed utratą kolejnych goli uratował nas nasz bramkarz” – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

,,Pierwszą połowę zdecydowanie zdominowali. W drugiej, gdy wynik mieliśmy już spokojny, daliśmy pograć młodzieży, która poradziła sobie bardzo dobrze” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

Niedziela Zgoda Malec – Górnik Brzeszcze 1:4 (1:4)
Bramki: 0:1 Widuch (9), 0:2 Piwowar (21.), 1:2 K. Drebszok (29.), 1:3 Piwowar (34.), 1:4 Piwowar (37.)

Zgoda Malec: Gibas, Wójcik (30. Jekiełek), Nowak, S. Drebszok, Oczkoś, Chwierut (65. Wawak), Lekki, K. Drebszok, Łukasik, Dudzic, Żmuda (80.Dubiel). Trener: Andrzej Tomala.

Górnik Brzeszcze: Błazenek, Czul (60. Kopta), Salepa, Wrona, Żmudka (75. Kwaczała), Piwowar (70. Gancarz), Sojka, Czerwik, Michalik, Baraniak (60. Smółka), Widuch (85. Kiepura). Trener: Wojciech Włodarczyk