Solavia nie grała źle, ale przegrała z wiceliderem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   2 maja 2019 12:13

Solavia przegrała na swoim boisku z Teamem Sportem Hejnałem Kęty 1:5. Pierwsza drużyna nadal walczy o utrzymanie, a goście nei zrezygnowali z szansy na awans.

W 7. minucie Sitarz dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu wolnego. Doszedł do niej Tarashuk i strzałem nogą pokonał bramkarza. W 15. minucie Krężel przejął futbolówkę i zagrał do Sołtysika. Ten przerzucił ją nad golkiperem i wyrównał stan rywalizacji. Od 20 minuty Solavia grała w dziesięciu, gdyż czerwoną kartkę ujrzał Wiktoruk.

W 52. minucie Ochman otrzymał podanie od Oczkowskiego, który uderzył z szesnastu metrów. W 73. minucie Oczkowski wykorzystał zagranie Chrapkiewicza i podwyższył prowadzenie Teamu Sportu Hejnału. W 80.minucie Szczepaniak zdobył gola szczupakiem po wrzutce Karpiński. Wynik półwolejem ustalił w 85. minucie Korzonkiewicz.

,,Przegraliśmy, ale to był jeden z naszych najlepszych meczów. Jestem zadowolony z postawy całej drużyny. Do utraty gola na 1:3 graliśmy dobrze. Mieliśmy sytuacje bramkowe. Zespół dał z siebie wszystko” – powiedział Dawid Szewczuk, trener Solavii Grojec.

,,W pierwszej połowie mieliśmy problemy z przełamaniem linii obronnej rywala. Od gola na 1:3 nasza przewaga już wzrosła.Musze jednak przyznać, że Solavia zagrała ambitnie” – powiedział Łukasz Szczepaniak, trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

Niedziela Solavia Grojec – Team Sport Hejnał Kęty 1:5 (1:1)
Bramki: 0:1 Tarashuk (7.), 1:1 Sołtysik (15.), 1:2 Ochman (52.), 1:3 Oczkowski (73.), 1:4 Szczepaniak (80.), 1:5 Korzonkiewicz (85.)

Solavia Grojec: Lichość, Zygmunt, Noworyta, Mroczek (75. Wołek), B. Smolarek, Płaczek, S. Smolarek (83. Żebrak), Krężel,  Wiktoruk (20. czerwona), Snażyk (70. Smoszna), Sołtysik (83. Zając). Trener: Dawid Szewczuk.

Team Sport Hejnał Kęty: Radwan, Korzonkiewicz, M. Szczepaniak, Januszyk, Karpiński, Sitarz (60. Flisek), Zemła, Tarashuk, Oczkowski, Samek (70. Chrapkiewicz), Cepiga (46. Ochman). Trener: Łukasz Szczepaniak.